طبیب من

کد خبر: 14121
تاریخ انتشار: ۷ام بهمن ۱۳۹۶ , ۲۲:۴۰

دکتر کامبیز حسن زاده با حضور در مدارس شهرستان سنندج درخصوص نشانگرهای رنگی تغذیه ای و برچسب اصالت سلامت کالا سخنرانی کرد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی کردستان، به مناسبت برگزاری کمپین آشنایی با نشانگرهای رنگی تغذیه ای و برچسب اصالت و سلامت کالا، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، مدیر نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی، کارشناسان معاونت غذا و دارو و مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان در مدرسه دخترانه زینبیه شهرستان سنندج حضور یافتند.
دکتر کامبیز حسن زاده در این مراسم گفت: در هنگام خرید مواد غذایی به شماره پروانه ساخت و آرم سازمان غذا و دارو توجه کنید. با توجه به تغییر سبک زندگی مردم و افزایش جمعیت کشور، اصلاح عادات تغذیه ای و ارتقای سلامت اهمیت ویژه ای دارد، نشانگرهای رنگی تغذیه ای راهنمای سریع برای انتخاب مواد غذایی سالم می باشد.
دکتر حسن زاده در ادامه افزود: استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق و غیر مجاز عوارض پوستی، انواع حساسیت ها و بیماری های مزمن را در پی دارد و لازم است در هنگام خرید محصولات سلامت محور خارجی به برچسب سلامت و اصالت توجه کنیم.بسته های آموزشی باموضوعات مرتبط بین دانش آموزان توزیع شد.

این مطلب به نقل از پایگاه خبری سازمان غذا و دارو گفته شده است.
انتهای پیام/