طبیب من

کد خبر: 14164
تاریخ انتشار: ۸ام بهمن ۱۳۹۶ , ۱۸:۱۴

در پی برودت هوا و بارش برف، سازمان پزشکی قانونی کشور درمورد احتمال افزایش مرگ‌های ناشی از سرمازدگی و مسمومیت با گاز منوکسید کربن هشدار داد.

به گزارش گزارشگر طبیب من و به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشكی قانونی كشور، دكتر مهرداد علی بخشی، مدیرکل بحران این سازمان با تداوم بارش برف و پیش‌بینی برودت هوا، سبت به احتمال افزایش مرگ بر اثر سرمازدگی به ویژه در مورد افرادی كه بی سرپناه بوده و یا در راه مانده اند هشدار می دهد.

وی تصریح كرد: همچنین در این ایام استفاده از سیستم های گرمایشی افزایش پیدا می كند. ضمن آنكه در مواردی مردم نسبت به بستن تمامی منافذ در منازل خود اقدام می كنند یا از وسایلی مانند اجاق استفاده می کنند، به همین دلیل به هم میهنان هشدار می دهیم در استفاده از دستگاه های گرمایشی نكات ایمنی و استاندارهای لازم را جهت پیگشیری از هر گونه حادثه از جمله مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوكسیدكربن مورد توجه قرار دهند.

گفتنی است در نه ماهه سال جاری ۴۱۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوكسید كربن در كشور جان خود را از دست دادند كه از این تعداد ۱۹۴ نفر در فصل پاییز جان باخته اند.
همچنین به هم‌وطنان توصیه می شود در صورت مشاهده افراد بی خانمان در سطح شهر با شهرداری ها تماس بگیرند تا نسبت به جمع‌اوری و رسیدگی به وضعیت این افراد اقدام شود.

پایان پیام/