طبیب من

کد خبر: 14185
تاریخ انتشار: ۱۰ام بهمن ۱۳۹۶ , ۱۲:۴۱

خرمالو میوه پر خاصیت فصل

به نقل از محققان کلینیک آرامش، خرمالو میوه‌ی خاص و خوشمزه‌ی پاییزی است و علاوه بر آن، این میوه بسیار پر خاصیت است که می‌توان به قابلیت آن در بهبود سلامت چشم، کاهش نشانه‌های پیری، جلوگیری از به وجود آمدن بسیاری از سرطان‌ها، بهبود هضم، افزایش قدرت ایمنی، کاهش کلسترول، افزایش متابولیسم، تقویت استخوان‌ها، بهبود عملکرد شناختی، کاهش فشار خون و مراقبت از پوست اشاره کرد. همچنین این میوه به بهبود التیام بدن، کاهش وزن، کاهش التهاب و افزایش گردش خون در بدن کمک می‌کند.

ارزش غذایی خرمالو

خرمالو غنی از ویتامین A، ویتامین C، ویتامین E و ویتامین B6، فیبر غذایی، منگنز، مس، منیزیم، پتاسیم و فسفر است. همچنین این میوه حاوی ترکیبات آلی مانند کاتچین۱، گالوکاتچین، بتولینیک اسید و ترکیبات کاروتنئویدی مختلف به همراه ویتامین‌های B کمپلکس است.

خواص خرمالو

پیشگیری از سرطان

این میوه خوشمزه غنی از آنتی‌اکسیدان‌ است که توانایی بدن در مبارزه با رادیکال‌های آزاد را بالا می‌برد، سلامت کلی بدن را بهبود می‌بخشد و بدن را در مقابل بسیاری از بیماری‌ها محافظت می‌کند. رادیکال‌های آزاد از محصولات جانبی متابولیسم سلولی هستند که توانایی تغییر سلول‌های سالم به سلول‌های سرطانی را دارند و می‌توانند به ارگان‌های بدن آسیب برسانند. خرمالو حاوی سطوح بالایی از ویتامین C ، ویتامین A و ترکیبات فنولی مانند کاتچین و گالوکاتچین است که از وقوع بسیاری از سرطان‌ها جلوگیری می‌کنند. بنابراین گنجاندن خرمالو در رژیم غذایی می‌تواند شما را خطر ابتلا به سرطان‌ها دور نگه دارد.

افزایش قدرت ایمنی بدن


خرمالو به دلیل سرشار بودن از ویتامین C به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. این میوه دارای مقدار بسیاری بالایی از آسکوربیک اسید (ویتامین C) است، یک خرمالو به تنهایی تقریبا تا ۸۰% نیاز روزانه شما به ویتامین C را تامین می کند. ویتامین C سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند و تولید گلبول‌های سفید که یکی از اولین سد‌های دفاعی بدن در مقابله با عفونت‌های میکروبی، ویروسی و قارچی و همچنین اجسام خارجی و سموم است، افزایش می‌بخشد.

کمک به گوارش


مانند بسیاری از میوه‌ها خرمالو منبع غنی و مناسبی از فیبر است که تقریبا ۲۰% نیاز روزانه به فیبر را در یک وعده برآورده می‌کند. فیبرها به بدن در پردازش غذا و هضم آن به صورت موثری کمک می‌کنند. فیبرها در واقع حجم توده دفعی را بالا می‌برند، حرکات پیش‌برنده یا دودی به منظور حرکت غذا در دستگاه گوارشی را افزایش می‌بخشند، ترشح شیره معده را افزایش می‌بخشند و علایم اسهال و یبوست را تسکین می‌دهند. به طور کلی، میوه‌های حاوی فیبر بالا مانند خرمالو می‌تواند به تقویت دستگاه گوارش بسیار کمک کنند و از شما در برابر سرطان روده و بیماری‌های مشابه محافظت کنند.

جلوگیری از پیشروی تومور


همانطور که گفته شد به علت وجود آنتی‌اکسیدان در خرمالو با مصرف این میوه، احتمال ابتلا به سرطان کاهش می‌یابد. اما علاوه بر آن احتمال پیشروی تومورها نیز کاهش می‌یابد. خرمالو حاوی بتولینیک اسید است که یک ترکیب ضد توموری است. این ترکیب با القای آپوپتوز (که به مرگ برنامه ریزی شده نیز معروف است) در تومورها باعث از بین رفتن آنها می‌شود و اندازه تومورها را کاهش می‌دهد و همچنین از ایجاد متاستاز۲ جلوگیری می کند.

جلوگیری از پیری زودرس


خرمالو سرشاز از ویتامین‌های مختلف مخصوصا ویتامین A، بتا کاروتن، لوتئین، لیکوپن و کریپتوزانتین است. این ویتامین‌ها مانند آنتی‌اکسیدان در بدن عمل می‌کنند و استرس اکسیداتیو۳ را کاهش می‌دهند و از بروز نشانه‌های پیری زودرس مانند چروک، لک‌های پیری، بیماری آلزایمر، خستگی، کاهش دید، ضعف عضلات و دیگر شرایط جلوگیری می‌کنند.

بهبود بینایی


اثبات شده است ترکیبات موجود در خرمالو همچنین برای سلامت چشم بسیار مفید هستند. زآگزانتین، عضوی از خانواده ویتامین‌های B کمپلکس در خرمالو موجود است و به علت رفتار آنتی‌اکسیدانی به طور مستقیم با بهبود سلامت چشم در ارتباط است. مطالعات اینطور نشان می‌دهند که این ترکیب تحلیل عضلانی، آب مروارید و شب کوری را کاهش‌ می‌دهد.

کنترل فشار خون


پتاسیم یکی دیگر از مواد معدنی است که در مقدار قابل توجهی در خرمالو یافت می‌شود. پتاسیم می‌تواند به عنوان یک گشاد‌کننده عروق و کاهنده فشار خون عمل کند و در نتیجه جریان خون را در قسمت‌های مختلفی از بدن افزایش دهد. فشار خون پایین همچنین می‌تواند درد و آسیب را از روی دستگاه قلبی عروق بر دارد و از وقوع بسیاری از بیماری‌های قلبی جلوگیری کند. خرماو همچنین غنی از دیگر ترکیبات گشاد‌کننده عروق است که برای کاهش فشار خون بسیار مفید هستند و به سلامت قلب کمک فراروانی می‌کنند.

تنطیم گردش خون


خرمالو حاوی مس که یک عنصر اساسی در تولید گلبول‌های قرمز خون است نیز می‌باشد. بدون وجود مس بدن شما نمی‌تواند مواد مغذی اساسی را برای تولید هموگلوبین جذب کند. افزایش گردش گلبول‌های قرمز خون باعث افزایش عملکردهای شناختی، افزایش تونوس ماهیچه‌ای۴ ، افزایش متابولیسم، افزایش سطح انرژی و همچنین افزایش رشد سلولی و ترمیم زخم می‌شود.

افزایش فعالیت متابولیکی


خرمالو سرشار از عناصر ویتامین‌های B کمپلکس مانند پیریدوکسین، فولیک اسید و تیامین است که جزء بخش‌های اصلی فرآیند‌های آنزیمی و عملکردهای متابولیکی در بدن هستند. وجود این عناصر در بدن برای عملکرد درست و موثر بدن حیاتی هستند بنابراین متابولیسم کلی بدن را افزایش می‌دهند. علاوه بر آن خرمالو می‌تواند سطوح انرژی، تونوس ماهیچه‌ای و بهبود شرایط گوارشی را بالا ببرد.

موارد منع مصرف

خرمالو به طور چشمگیری باعث کاهش فشار خون می‌شود بنابراین اگر فشار خون پایین دارد از مصرف این میوه خودداری کنید.

پاورقی:

– یک نوع فنل و آنتی‌اکسیدان طبیعی و متابولیت ثانویه یک گیاه است.
– به گسترش و مهاجرت سلول‌های سرطانی از یک بافت به بافت‌های دیگر، گفته می‌شود.
– عدم تعادل میان تولید رادیکال های آزاد و دفاع های آنتی اکسیدانی بدن را گویند.-
– انقباض خفیف و پیوستهٔ ماهیچه است که در ماهیچه‌های اسکلتی باعث حفظ وضعیت ظاهری بدن می‌شود و به بازگشت خون به قلب کمک می‌کند.

منابع:

  1. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1750-3841.2007.00587.x/abstract
  2. http://www.koreamed.org/SearchBasic.php?RID=0124KJN/2003.36.2.133&DT=1
  3. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1745-4557.1990.tb00009.x/abstract
  4. http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0955286399000170
  5. http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0955286398000035
  6. http://link.springer.com/article/10.1007%2FBF00567057?LI=true
  7. https://www.jstage.jst.go.jp/article/bpb/31/6/31_6_1265/_article
  8.  http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0308814699001193
  9.  http://ebm.sagepub.com/content/140/3/820.short
  10.  http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/030442389090150D