طبیب من

کد خبر: 15351
تاریخ انتشار: ۱۲ام اسفند ۱۳۹۶ , ۱۶:۲۹

یک برش لیمو در اتاق خود قرار دهید

طبیب من– همه می دانند که لیمو به دلیل میزان بالای ویتامین c که در خود دارد، برای ما سودمند است. این میوه را به همراه چای میل کرده و از آن هنگام پخت‌و‌پز و سرماخوردگی استفاده می کنیم؛ اما اینها تنها ویژگی‌های شگفت‌انگیز لیمو نیستند‌. ما در اینجا در مورد فواید بوی یک تکه لیمو صحبت می کنیم.

به آرامش می رسید
رایحه‌ی مرکبات از جمله لیموترش باعث آرامش سیستم عصبی می شود، اضطراب را کاهش می دهد و به رهایی از فشارهای روانی یک روز سخت کاری کمک می کند. اگر به شیشه‌ی آبلیمو دسترسی ندارید، می توانید از یک تکه لیمو استفاده کنید.

هوا عاری از میکروب می شود
نه تنها بوی لیمو دلپذیر است، بلکه خواص ضدباکتری هم دارد و به خوبی هوای اتاق را پاکیزه می کند. به منظور پاکسازی هوای اتاق تان تنها کاری که باید بکنید این است که یک لیمو ترش را قاچ کرده و آن را داخل ظرفی، در طول شب در اتاق نگه دارید. نتیجه نهایی این کار این است که صبح با ذهن پاک و حنجره صاف از خواب بیدار می شوید.

با فشار خون بالا خداحافظی کنید
افراد بسیاری از فشار خون بالا رنج می برند و لیمو می تواند به دادشان برسد. بوی لیمو فشار خون را کاهش می دهد.

 

 

از دست حشرات در امان هستید
مورچه‌ها، مگس‌ها و پشه‌ها و دیگر حشرات مزاحم بعید است در خانه‌ای که بوی لیمو بدهد بمانند و دیگر نیاز نیست که از حشره‌کش‌های شیمیایی استفاده کنید. برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر، می توانید شاخه‌های میخک را، به جای گلدان، در تکه‌های لیمو فرو کنید.

بهتر نفس می کشید
بوی لیموترش تاثیرات مثبت زیادی روی افراد مبتلا به حساسیت های مختلف از جمله آسم می گذارد. پیچیدن بوی لیموترش در فضای اتاق به تنفس بهتر افرادی که مبتلا به آسم یا حساسیت هستند، کمک می کند.

 

 

 

منابع: جام جم – همشهری آنلاین

پایان پیام/