6 راز جوانی زنان ژاپنی کشف شد

574

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ شاید برای شما هم این سوال پیش آمده است که چرا برخی افراد ظاهر جوان و اندامی زیبا و لاغر دارند. زنان ژاپنی جزو همان دسته افرادی هستند که از اندام زیبا و صورت جوان برخوردارند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

یکی از دلایل اصلی این موفقیت را می توان در سبک زندگی و نوع غذاهای سالمی که آن ها انتخاب می کنند، جست‌وجو کرد.

در ادامه شش دلیل که باعث جوانی و لاغر بودن زنان ژاپنی را شده است، گفته می شود.

راز اول: نوشیدن سالم ترین چای دنیا

«ماچا» یکی از چای های معروف در ژاپن است، چای سبز پودر مانند، پسته‌ای رنگ و گران‌قیمتی که  جز نوشیدنی های مرسوم و روزمره اکثر ژاپنی‌ها است و  به شکل سرد و گرم مصرف می شود. این چای سبز، یکی از سالم ترین چای های دنیا و غنی از آنتی اکسیدان و از مبارزان سرسخت رادیکال های آزاد است و در کند کردن روند پیری و از دست دادن وزن نقش میسری دارد.

طبق مطالعات صورت گرفته، چای سبز خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

راز دوم: خوردن غذاهای تخمیری

ژاپنی ها اغلب غذاهای تخمیر شده مانند (کفیر، کومبوجا، کلم ترش، میسو، تمپه و کیمچی) مصرف می کنند. غذاهای تخمیر شده، یا غذاهای زنده، نتیجه قرار گرفتن غذاها تحت پروسه تخمیر لاکتو هستند.

در این فرآیند باکتری ها از قند و نشاسته غذا تغذیه می کنند و در نتیجه اسید لاکتیک تولید می شود. در طول این پروسه، آنزیم های سودمند، ویتامین B، اسید چرب های امگا 3 و انواع بسیاری پروبیوتیک برای حفاظت از غذا و مواد مغذی آن تولید می شوند. سیستم گوارش بدن به غذاهای تخمیر شده خیلی خوب پاسخ می دهد چون کیفیت آنها فوق العاده است.

روده یکی از اجزای قدرتمند بدن است که در حدود 80 درصد از سیستم ایمنی بدن را شامل می شود . پس وقتی با باکتری های مضر رفتار مناسبی نداشته باشیم ، به سلامت خود آسیب وارد کرده ایم . غذاهای تخمیر شده سرشار از باکتری های مفید هستند که به سلامت روده کمک می کند و شما را از ابتلا به بیماری ها مصون می دارد .

راز سوم: شیفته غذاهای دریایی بودن

ژاپنی ها خوردن غذاهای دریایی را به گوشت های قرمز که مشکلاتی برای سلامتی از قبیل چاقی، کلسترول بالا و بیماری های التهابی همراه دارند، ترجیح می دهند. برنج و رشته فرنگی همراه با انواع مختلف غذاهای دریایی از وعده های غذایی رایج در ژاپن محسوب می شوند.

ماهی به دلیل پروتئین بالا،اسید های چرب امگا3 و مواد مغذی ضروری که برای مغز و قلب و دیگر ارگان های بدن مفید هستند، بسیار دوستدار سلامتی است. اسیدهای چرب امگا3 باعث زیبایی پوست می شوند.

راز چهارم: غذا خوردن به میزان کم

کم خوردن از عادت های خوب فرهنگ ژاپنی است و همین موضوع یکی از دلایل جوان و لاغر بودن مردم ژاپن است. غذا در مقدار کم باعث می شود که به کمتر خوردن عادت کنید و همچنین باید غذا را در بشقاب کوچک میل کنید که در مقایسه بشقاب کوچک، مقدار غذا زیاد به نظر برسد.

برخی اصولی که ژاپنی ها در خوردن غذاهای خانگی رعایت می کنند شامل موارد زیر است.

هرگز بشقاب را کامل پر نمی کنند.

از هر نوع غذا به مقدار کم می خورند.

آن ها معتقدند که مواد غذایی هر چه تازه تر باشند بهتر و سالم تر هستند.

به مواد غذایی باید چاشنی زده شود و هر غذا در منو برای زیبایی طبیعی آن باید به درستی مرتب شود.

راز پنجم: علاقه خاص به پیاده روی

پیاده روی بهترین روش برای رسیدن به اندام مناسب است.در ژاپن مردان و زنان بسیار پیاده روی می کنند. پیاده روی نه تنها باعث از دست دادن وزن می شود، بلکه سلامت قلب و عروق، افزایش انرژی، حال خوش و کاهش استرس را همراه دارد. ژاپن از پرجمعیت تین کشور ها محسوب می شود و مردم علاوه بر استفاده از قطار و مترو برای جا به جایی از دوچرخه نیز استفاده می کنند که نوعی ورزش محسوب می شود.

راز ششم: زمان غذا خوردن مقدس است

ژاپنی ها برای خوردن غذا ارزش زیادی قائل هستند علاوه بر اینکه مواد غذایی با ارزش را در سبد غذایی خود می گنجانند، زمان غذا خوردن را هم مهم می شمارند. هرگز نمی توانید ژاپنی ها را در مکان های عمومی یا خیابان ها پیدا کنید که در حال غذا خوردن باشند. آن ها به آرامی غذا می خورند و با این کار به هضم غذا کمک می کنند.

منبع: fhfn

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.