رفو‌گری زندگی بعد از دعوای زن و شوهری/خطرناک‌ترین واژه های دنیا در زندگی زناشویی!

105

درمان میگرن در کلینیک آرامش

به گزارش خبرنگارخبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ زندگی زناشویی پر از فراز و نشیب های گوناگونی است که در آن هریک از زوجین ممکن است به دلایل مختلفی با یکدیگر دعوا کنند و سر مسائل کوچک اختلاف شان بالا بگیرد.
اگر چه بعد از دعوا با همسرتان ممکن است رابطه تان کمی سرد شود اما همه چیز به خود شما بستگی دارد که چقدر علاقه دارید رابطه صمیمی خود را حفظ کنید. باید این را بدانید کسی که شریک زندگی شماست نمی تواند با یک دعوای کوچک تبدیل به دشمن شما شود و باید با بکار بستن روش هایی هرچه زودتر به رابطه صمیمی و عاشقانه خود برگردید.
زوجین در هنگام بروز دعوا و اختلاف باید به جای آوردن استدلال های نا‌به‌جا و گاهی نادرست صفات و ویژگی های خوب همسرشان را ذکر کنند و از محبت هایی که او انجام داده است برای دوام زندگی و رابطه زناشویی شان تشکر کنند، زیرا این کار کمک بزرگی به حفظ زندگی و عشق دوطرفه‌شان می کند.
نبرد در رابطه با پول مسئله حساسی است زیرا برخی از همسران امنیت مالی خوبی ندارند ولی در روز های تعطیل علاقه مندند که برای همسرشان خرج کنند تا به او خوش بگذرد و اینجا زنان نباید با این خرج تراشی ها مخالفت کنند زیرا این کار سبب بر افروختن آتش اختلاف در زندگی می شود.
پورتر ادامه می دهد: برای داشتن یک زندگی بادوام و شاد باید احساس همدلی در بین زوجین ایجاد شود و زنان باید وقت بیشتری را برای گفت و گو با همسرشان بگذارند تا آنها احساس تنهایی نکنند و مطمئن باشند که همسرشان آنها را در فراز و نشیب زندگی تنها نمی گذارد.
 این مشاور خانواده تاکید می کند : زوجین باید نیاز های عاطفی و احساسی همدیگر را برطرف کنند و این کار جز با ذکر خوبی های یکدیگر و تشکر زبانی ایجاد نمی شود و این مسئله سبب امن شدن زندگی افراد می شود. زوجین برای فروکش کردن اختلاف در زندگی شان از دو واژه “همیشه” و  “هرگز” نباید استفاده کنند تا همسرشان حالت دفاعی به خود نگیرد و برای جبران این کلمه دعوایی را شروع نکنند.
در زمان صرف شام  ویا عصرانه با همسرتان سعی کنید گوشی موبایل را کنار بگذارید و از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید تا همسرتان متوجه این موضوع شود که ارزش زیادی برای شما دارد و این مسئله به طرز معجزه آسایی به زندگی زوجین آرامش می بخشد.
زوجین باید در روز های تعطیل به رفع مشکلات و نیازهای یکدیگر بپردازند به طوری که گفتن برخی از حرف ها به صورت رو در رو بسیار اثر بخش تر از آن است که هریک از زوجین آن کلمات را از طریق گوشی های موبایل برای شخص مقابل پیامک کند.
انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

2 نظرات
  1. ناشناس می گوید

    اجازه هست از مطالب در کانال طبیب فارسی استفاده بشه؟

    1. دانیال رضایی روشن می گوید

      حتما چرا که نه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.