عسل و ماهی برای کودک زیر دوسال ممنوع!

139

به گزارش طبیب من به نقل از آرمان، مرتضی صفوی متخصص تغذیه گفت: ‌ در سال‌های اولیه تغذیه کودکان، مادران نباید از غذاهای سنگین، نفاخ و باددار استفاده کنند زیرا معده کودک تازه شروع به کار کرده، ضعیف است و تحمل ندارد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: توصیه می‌شود از ۶ ماهگی که خوراک و تغذیه کودک آغاز می‌شود از غذاهای آرام و زودهضمی همچون سوپ و حریره استفاده شود. تغذیه کودک با شیر و برنج تا یک سالی ادامه یابد و بعد از آن تغذیه با تخم‌مرغ آغاز شود. صفوی ادامه داد: اساسا نباید مادران خوراکی‌هایی همچون عسل و ماهی را تا ۲ سالگی به کودک خود بدهند زیرا آنزیم گوراشی کودک آمادگی هضم آن‌ها را ندارد.

این متخصص تغذیه گفت: ‌ تغذیه کودکی که تازه شروع به خوردن غذا کرده باید کاملا بی‌مزه و بدون شکر و نمک باشد؛ در غیر این صورت کودک در آینده مبتلا به پرفشاری خون و دیابت خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که «بعضی از خانواده‌ها در ابتدا که کودک آغاز به خوردن خوراکی‌ و غذا‌ها می‌کند از تنقلاتی همچون چیپس، پفک و نوشابه استفاده می‌کنند، آیا این می‌تواند برای بچه مضر باشد؟»، گفت: خانواده‌ها باید دقت کنند که خوراندن این تنقلات یا نوشابه می‌تواند بعدا مشکلات جدی در گوارش کودک ایجاد کند.

صفوی گفت: عده‌ای می‌گویند تغذیه کودک تا ۲ تا ۳ سالگی با غذاهای میکس شده سبب تضعیف معده کودک شده و در آینده قدرت هضم را با مشکل مواجه می‌کند، در حالی که این موضوع علمی نیست

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.