اختصاص تمام کمک های مبارزه با ایدز امریکا روی 13 کشور

2

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبیب من به نقل از رویترز، رکس تیلرسون درگزارش ارایه اولویت های طرح اضطراری رئیس جمهوری برای مبارزه با ایدز (PEPFAR) گفت که این طرح سنگ بنای برنامه بهداشت جهانی ایالات متحده آمریکا است.
13 کشوری که شامل تمرکز کمک های مبارزه با ایدز آمریکا می شوند، شامل کنیا، زامبیا، جمهوری تانزانیا، اوگاندا، زیمبابوه، مالاوی، لسوتو، ساحل عاج، بوتسوانا، نامیبیا، هاییتی، روآندا و سوازیلند هستند که در آستانه کنترل همه گیری ایدز قرار دارند. به این معنا که تعداد تلفات سالیانه ایدز در این کشورها از تعداد مبتلایان به این بیماری در همین بازه بیشتر است.
رویترز ادامه داد: بنا برتحقیقات مراکزپیشگیری ودرمان، دانشگاه کلمبیا و بخش های دولتی وخصوصی، 5 کشور ازاین 13کشورکه عبارتند از، لسوتو، سوازیلند، مالاوی ، زامبیا و زیمباوه، تقریبا در مرز کنترل همه گیری ایدز قرار دارند.
این خبرگزاری در ادامه با اشاره به تلاش دولت ترامپ برای کاهش بودجه اختصاصی برای مبارزه جهانی با ایدز، نوشت: دولت ترامپ در ابتدای سال جاری خواهان کاهش 1 میلیارد دلاری اعتبار این طرح شد اما کمیته تخصیص بودجه سنای آمریکا هفته گذشته به عدم تغییر بودجه 6 میلیارد دلاری تخصیص یافته برای این طرح رأی داد.
ترامپ پیش تر در طرح بودجه 2018 آمریکا، هزینه های نظامی را در ازای کاهش بودجه بسیاری نهاد های دولتی از جمله وزارت امور خارجه و آژانس حفاظت از محیط زیست، افزایش داده بود.افزون بر این، دولت آمریکا اخیرا در اقدامی دیگر بودجه صندوق جمعیت سازمان ملل متحد را نیز قطع کرده است.
رویترز در پایان تاکید کرد: در پنج یا شش سال گذشته رئیسان جمهوری آمریکا بارها خواستار کاهش بودجه این طرح شده اما هربار با رای منفی کنگره روبه رو شده اند.

انتهای پیام /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.