رونمایی از نشان پایان میگرن با حضور درمان شدگان، سفیران وکنشگران میگرن

1

پویا پاک­‌نژاد مدیر اجرایی آیین رونمایی از نشان پایان میگرن در گفت‌و گو با خبرنگار طبیب من در خصوص اهداف برگزاری این مراسم گفت: برنامه‌ رونمایی از نشان پایان میگرن به منظور تحقق یافتن چندین هدف برگزار می‌شود،مهم ترین هدف آن تجربه شکر و سپاس جمعی برای درمان قطعی بیماری میگرن است؛ این بیماری طبق آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی هفتمین بیماری است که منجر به از پا افتادگی انسان می‌شود و ضمن زیان اجتماعی و اقتصادی بسیاری که برای فرد و جامعه به همراه دارد منجر به آسیب عاطفی کانون خانواده فرد مبتلا به میگرن می­گردد.

وی افزود: دستاورد اصلی این رویداد گردهم آمدن چهار گروه به عنوان کنشگران اصلی مرتبط با این بیماری است که عبارت هستند از درمان شدگان میگرن وخانواده‌ آن‌ها که هر دو در طول دوران این بیماری رنج شدیدی را متحمل شده‌اند؛ در کنار آن‌ها نیز درمان­گران و پژوهشگران در زمینه‌های بالینی و تحقیقاتی که سال‌ها با تمرکز بر موضوع درمان میگرن به فعالیت پرداخته‌اند، حضور دارند.

پاک‌نژاد با اشاره به فعالیت یک کلینیک چندتخصصی درد که زیر نظر معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار دارد، بیان کرد: این کلینیک با استعانت از درگاه الهی توفیق داشته است از سال 1388 خدمات درمان میگرن را به بیماران مبتلا به آن ارایه دهد.

وی اظهار داشت: این کلینیک برای نخستین بار در جهان توسط یک شرکت دانش بنیان توسعه یافته با بهره گیری از دانش فنی بومی موفق به تولید داروی 100 در صد گیاهی درمان قطعی میگرن شده است.

به گفته مدیر اجرایی، پیام پایان میگرن و مسیر رهایی از چنین دردی نیازمند سفیران و مبلغانی است که مژده درمان را به سایر مشتاقان دردمند برسانند. هدف دیگر از برگزاری این مراسم جریان‌سازی سفیران پیام “پایان میگرن” است؛ در این مراسم دو گروه سفیر معرفی خواهند شد. یک دسته از آن‌ها درمان شدگان میگرن هستند؛ گرچه به احتمال نمی‌توانند به شمار فراوانی از بیمارانی که از بیماری میگرن رنج می‌برند اطلاع بدهند اما به واسطه‌ بیماری بهبود یافته‌شان می‌توانند نوید بخش موثری برای افراد دچار سردردهای میگرنی در زمینه‌ی درمان قطعی آن باشند. دسته دیگر افراد مشهور و محبوب کشور هستند که ضمن حضور در این مراسم بعنوان سفیران افتخاری معرفی می‌شوند.

وی یادآور شد:  مراسم آیین رونمایی از نشان “پایان میگرن” برای شامگاه چهارشنبه 29 شهریور 1396 در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود. بدیهی است اهداف این آیین بدون حضور و حمایت مردم و مسئولان تحقق نمی‌یابد.

 

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.