درمان خانگی اسهال نوزادان را اینجا بخوانید

180

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ یکی از شایع ترین مشکلات نوزادان اسهال است. هر ساله صدها نوزاد به دلیل این مشکل در هند جان خودشان را از دست می دهند، زیرا به درستی تحت درمان قرار نمی گیرند. امروزه علاوه بر درمان های شیمیایی از برخی روش های درمانی طبیعی هم می توان برای رفع این مشکل استفاده کرد، که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

مایعات بدن نوزاد را افزایش دهید

از شایع ترین علل اسهال در نوزادان کم آبی بدن است. باید بدانید شیر مادر به تنهایی نیاز آبی بدن نوزاد را رفع نمی کند، سعی کنید با مواد غذایی دیگر نیز نوزاد را تغذیه کنید تا مایعات بدنش حفظ شود.

آب شور و شیرین به نوزاد بدهید

هنگامی که کودک اسهال است بدن مقدار زیادی نمک ضروری مورد نیاز را از دست می دهد. در این مواقع سعی کنید به مقداری آب، شکر و نمک اضافه کنید و آن را به نوزاد بدهید تا کمبود نمک در بدنش رفع شود.

غذاهای ساده به نوزاد بدهید

در مواقع اسهال سعی کنید مواد غذایی سنگین و پیچیده ای مانند غلات به کودک ندهید. در این هنگام دادن غذاهای پخته خانگی مانند برنج نرم، موز، فرنی و سیب آب پز بهترین غذاها برای درمان اسهال نوزادتان است.

لثه های کودک را ماساژ دهید

برخی اوقات اسهال در نوزاد به دلیل درد دندان است. معمولا هنگامی که نوزاد در حال در آوردن دندان است دچار اسهال می شود. شما می توانید لثه های کودک را با انگشتان ماساژ دهید تا درد آن کاهش یابد.

آب گریپ فروت را فراموش نکنید

یکی از بهترین نوشیدنی ها برای رفع اسهال نوزاد آب گریپ فروت است. این نوشیدنی باعث کاهش درد در معده می شود و اسهال را کاهش می دهد.

منبع: asianetindia

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.