خواص جالب و عجیب کرفس

77

به گزارش طبیب من به نقل از جام جم آنلاین، کرفس یکی از مواد غذایی شفادهنده شناخته شده است و برای بهره‌مندی از فواید آن می‌توانید مصرف آب کرفس را مد نظر قرار دهید. اگرچه می‌توانید کرفس را به صورت کامل نیز مصرف کنید، اما بدون تردید این کاری چالش برانگیز و دشوار خواهد بود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

همچنین  آب کرفس از ویژگی ضد التهابی بالا سود می‌برد و از این رو، برای افرادی که از بیماری‌های خودایمنی مانند فیبرومیالژیا، سندرم خستگی مزمن، می‌گرن، سرگیجه، سندرم روده تحریک‌پذیر، آرتریت روماتوئید، سوریازیس، اگزما، آکنه، لوپوس، و نقرس رنج می‌برند، مفید است.
کرفس یک ادرارآور طبیعی است و این امکان را فراهم می‌کند تا سموم هرچه سریع‌تر از بدن خارج شوند. این اثر ادرارآور موجب خروج سدیم اضافی از بدن نیز می‌شود که به طور قابل توجهی در کاهش فشار خون موثر است. افزون بر این، کرفس حاوی مواد شیمیایی گیاهی به نام فتالید‌ها است که بافت دیواره سرخرگ‌ها را آرام می‌سازند تا جریان خون افزایش یافته و فشار خون کاهش یابد.

از دیگر خواص کرفس فتالیدهای موجود در کرفس به کاهش کلسترول بد (LDL) از طریق افزایش ترشح اسیدهای صفراوی در کبد کمک می‌کنند. اسیدهای صفراوی بیشتر جریان صفراوی بیشتر را به همراه دارد، که به بهبود گوارش و جذب چربی و کلسترول غذایی منجر می‌شود.

کرفس سرشار از نمک‌های ارگانیک است که سدیم طبیعی را برای بدن انسان تامین می‌کند (مشابه سدیم دریافتی از نمک طعام نیست) که توانایی تخلیه رسوبات کلسیم از مفاصل و محلول نگه داشتن آن‌ها تا زمانی که به طور موثر توسط کلیه‌ها دفع شوند را دارد.

تا حد امکان از انتخاب کرفس‌های ارگانیک اطمینان حاصل کنید زیرا به طور معمول آفت کش‌های مختلف روی کرفس‌های معمولی اسپری می‌شوند.

در صورت مصرف روزانه، آب کرفس کامل می‌تواند شرایط سلامت و گوارش شما را تنها طی یک هفته به طور کامل تغییر دهد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.