چه زمانی یک رابطه عاطفی دوام نخواهد داشت؟

4

به گزارش طبیب من، برقراری رابطه عاطفی با جنس مخالف همیشه پیچیده و سخت است، افراد نیز با رفتار‌هایشان آن را پیچیده‌تر می‌کنند. به عنوان مثال برخی‌ها با دروغ، خیانت و پنهان کاری‌هایشان رابطه را به سمتی می‌برند که جز آسیب و ناراحتی برای طرف مقابل، هیچ ندارد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

گاهی افراد به هر دلیلی از ادامه رابطه سر بار می‌زنند، در این شرایط برخی‌ها رک و رو راست نظرشان را بیان می‌کنند، در حالی که برخی دیگر می‌خواهند با رفتار‌هایشان به طرف مقابل نشان بدهند که تمایلی به ادامه ندارند. اما از کجا باید این رفتار‌ها را تشخیص داد؟ در ادامه مطلب، به اعمالی که نشان از بهانه گیری‌های طرف مقابلتان برای برهم زده رابطه است، اشاره کرده‌ایم.

مدام به سفر می‌رود

سفر رفتن هیچ ایرادی ندارد اما اگر شریک زندگیتان بدون شما مدام به سفر می‌رود، باید به رابطه با او شک کنید. شما نباید وقتتان را با کسی بگذرانید که مدام شما را نادیده می‌گیرد و برای نبردتان به سفر هزار بهانه می‌آورد، لیاقت شما فردی است که دوست داشته باشد تمام وقت‌اش را با شما بگذراند. پس اگر طرف مقابلتان به طور مکرر مسافرت‌هایش را به دیدن شما ترجیح داد، بدانید که اتفاقی در راه است.

هنوز به رابطه با شما شک دارد

شما نباید به شخصی که هنوز به برقراری رابطه با شما اطمینان کامل ندارد، اعتماد کنید. اگر فردی در مقابل شما ایستاده به شما بگوید که هنوز نسبت به این رابطه مردد است، مطمئنا ناراحت و دلسرد خواهید شد. پس قبل از اینکه از تصمیم او برای رابطه با خودتان اطمینان کامل حاصل نکردید، هیچ تصمیم جدی نگیرید. اگر شما وابسته او شوید و او ناگهان بگوید که شما را نمی‌خواهد، ضربه بدی خواهید خورد. بنابراین به جای خیالبافی، واقع بین باشید و تا زمانی که او نظر قطعی خود را بیان نکرد، اقدامی نکنید.

او عجله‌ای برای رسیدن به شما ندارد

یکی دیگر از بهانه‌هایی که ممکن است طرف مقابلتان برای شما بیاورد این است که برای هیچ کاری عجله ندارد. او دوست دارد که آرام آرام جلو رود یا حتی گاهی از حرکت بایستد. در این شرایط عاقلانه‌ترین کاری که شما باید انجام دهید، بی‌تفاوتی است. اگر شما در این رابطه عجله کنید و او تمایلی به این کار نداشته باشد، نشان دهنده این است که او به اندازه شما برای این رابطه اهمیت و ارزش قائل نیست. حتی ممکن است که در میانه راه از برقراری رابطه با شما پشیمان شود، آنوقت شما می‌مانید و یک دنیا غم و ناراحتی.

می‌خواهد یک دوست معمولی برایتان باشد

هیچ چیزی بد‌تر از این نیست که فردی را بی‌‌‌نهایت دوست داشته باشی اما او شما را تنها به چشم یک دوست معمولی ببیند. بد‌تر از آن این است که او از شما می‌خواهد با او بیرون بروید اما در ‌‌نهایت تمایلی به برقراری رابطه‌ای عاطفی با شما ندارد. اصلا آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا او باید همچین چیزی از شما بخواهد؟ این درخواست تنها در صورتی قابل قبول است که شما تازه در حال آشنا شدن با یکدیگر هستید. در ابتدای رابطه این پیشنهاد غیرمنطقی نیست اما اگر رابطه شما بیشتر و عمیق شد و او همچنان همین نظر داشت، بهتر است که دیگر او را به چشم یک شریک زندگی نبینید. اگر واقعا دوستش دارید، بهتر است ر‌هایش کنید، در غیر این صورت این رابطه به شما آسیب خواهد رساند.

او نمی‌داند که از زندگی چه می‌خواهد

«من نمی‌دانم که چه می‌خواهم»، حتما این جمله را زیاد شنیده‌اید. اگر فردی که با او در ارتباط‌اید این جمله را به زبان آورد، بدانید که قدم گذاشتن در این رابطه کاملا اشتباه است. تا زمانی که فرد مقابلتان نداند که از زندگی، خودش و دیگران چه می‌خواهد، شما نیز نمی‌توانید به او تکیه کنید. شاید هم که او از خواسته‌های خودش باخبر است اما به دنبال بهانه‌ای است تا شما را دست به سر کند. بنابراین زمانی این جمله را از طرف مقابلتان شنیدید، بدون هیچ ناراحتی او را به حال خودش‌‌ رها کنید و تا زمانی که نظر قطعی‌اش را بیان و هدف زندگی‌اش را مشخص نکرد، اجازه ندهید با احساسات شما بازی کند و عقب بکشید.

از ازدواج فراری است

یکی از رایج‌ترین بهانه‌هایی که افراد برای جدایی از هم می‌آورند، این است که قصد ازدواج ندارند. این افراد نه تنها از بیان این طرز تفکر ناراحت نمی‌شوند، بلکه به خود نیز افتخار می‌کنند. آن‌ها حتی ممکن است درباره ازدواج هم بد بگویند و این موضوع روی شما هم تاثیر منفی بگذارد، بنابراین بهتر است در این شرایط به حرف‌های آن‌ها گوش ندهید. اگر به فکر رابطه‌ای بلند مدت هستید، طرف مقابلتان گزینه خوبی برایتان نخواهد بود.

اعتراف می‌کند که شما عاشق ترید

گاهی اوقات طرف مقابلتان به این بهانه که شما از او عاشق ترید، رابطه را تمام می‌کند. این طرز فکر برای شما عجیب و سخت است که تنها به این دلیل به رابطه عاطفی خود پایان دهید. اما واقعیت این است که او نه از شما بلکه نسبت به خودش بی‌اعتماد است. او می‌ترسد که در مقابل عشق شما کم آورد، به همین دلیل این موضوع را بهانه می‌کند و نبودن را به بودن ترجیح می‌دهد. در این شرایط به نفع شماست که قرار‌هایتان را کنسل کنید زیرا کسی که برای احساس شما ارزشی قائل نیست،‌‌ همان بهتر که نباشد.

در شرایط خوبی به سر نمی‌برد

اگر فردی به شما گفت که حال به دلیل نبود شرایط کافی باید از هم دور بمانیم، باور نکنید. این تنها یک بهانه‌ای برای دوری از شماست. حقیقت این است که هیچگاه شرایط آنطور که ما می‌خواهیم ایده آل نخواهد شد، همیشه ما کمبودهایی را در زندگی خواهیم داشت، بنابراین اگر به هوای شرایط مطلوب بنشینیم، هیچگاه به هدفمان نخواهیم رسید، در واقع با این کار تمام فرصت‌هایمان را از دست خواهیم داد. بنابراین به این جمله دل نبندید، مطمئنا دلایل دیگری پشت این جمله پنهان است که او نمی‌خواهد شما در جریان باشید.

او درگیر کارش است

اگر فردی به شما بگوید که به دلیل مشغله کاری نمی‌تواند با شما بماند، در واقع راحت‌ترین بهانه را آورده تا شما را از خود براند. به راستی اگر کار شما زیاد باشد، وقتی برای ملاقات با عشق زندگیتان نخواهید داشت؟ این دلیل دور از واقعیت است. بنابراین افراد این جمله را به دلایل دیگری به زبان می‌آورند تا طرف مقابلشان را از خود دور کنند. شما نیز به فردی که اینگونه می‌اندیشد، لحظه‌ای دل نبندید.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.