ارتباط بین سرکه سیب و واریس

169

به گزارش طبیب من به نقل از روزنامه خراسان٬ سیاهرگ‌های ملتهب یا متورم که معمولا به آن سیاهرگ‌های واریسی اطلاق می‌شود، ظاهری نازیبا به پاهای انسان می‌دهد و از طرفی موجب احساس سنگینی در پا‌ها می‌شود. ناراحتی ایجاد شده در پا‌ها به واسطه سیاهرگ‌های واریسی، انجام فعالیت‌های روزانه را دشوار می‌سازد. با انجام عمل جراحی می‌توانید این شرایط را برطرف کنید، اما روش‌های دیگر نیز ممکن است کارایی لازم را در این زمینه داشته باشد. یکی از گزینه‌های خوب، استفاده از سرکه سیب است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

چگونه از سرکه سیب استفاده کنیم؟
استفاده از سرکه سیب می‌تواند به بهبود سیاهرگ‌های واریسی کمک کند، اما باید با چگونگی استفاده از این ماده آشنا باشید. در ادامه چند روش ساده ارائه شده است.

استفاده مستقیم
چند قطره سرکه سیب را به صورت مستقیم روی ناحیه آسیب دیده از سیاهرگ واریسی، بریزید. اکنون، این ناحیه را با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید تا ناراحتی تسکین یابد.

استفاده از گاز استریل
گاز استریل را در سرکه سیب خیس کنید. اکنون آن را برای چند دقیقه روی سیاهرگ‌های واریسی قرار دهید. این کار به تسکین ناراحتی و فروکش کردن برجستگی رگ‌ها کمک می‌کند.

تهیه یک خمیر
سه قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا، نصف یک هویج و نصف لیوان سرکه سیب را با هم ترکیب کنید تا یک ماده خمیری شکل بگیرد. این ترکیب را به صورت مستقیم روی سیاهرگ‌های واریسی قرار دهید. ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته را با حرکات ضربه‌ای به سمت بالا ماساژ دهید تا گردش خون تحریک شود. پس از گذشت نیم ساعت خمیر را با آب ولرم پاک کنید.

استفاده از پارچه پزشکی
یک پارچه پزشکی را که می‌توانید برای بانداژ استفاده کنید، در سرکه سیب خیس کنید. سپس، آن را دور قسمت پایینی پای خود یا ران‌ها برای نیم ساعت ببندید. پس از گذشت ۳۰ دقیقه، پارچه را باز کنید و پا‌ها را به آرامی بشویید. انجام منظم این کار به بهبود شرایط سیاهرگ‌های واریسی کمک می‌کند.

نوشیدن سرکه سیب
در کنار استفاده موضعی از سرکه سیب، شما می‌توانید آن را در رژیم غذایی خود نیز جای دهید تا نتایج بهتری حاصل شود. تنها کافی است چند قاشق چای خوری سرکه سیب را به یک فنجان آب اضافه کنید و آن را پیش از وعده‌های غذایی خود بنوشید. همچنین، می‌توانید یک قاشق چای خوری عسل به این ترکیب اضافه کنید تا مزه آن بهتر شود. نوشیدن سرکه سیب به بهبود شرایط سیاهرگ‌های ملتهب کمک می‌کند. استفاده منظم از سرکه سیب بهترین نتایج را به دنبال خواهد داشت.

نکته‌های مفید دیگر
به گزارش عصر ایران به نقل از «نیو هلث ادوایزر»، ابتدا سرکه سیب را روی قسمت کوچکی از پوست خود امتحان کنید تا اطمینان یابید به آن حساسیت ندارید. این ماده ممکن است برای افرادی با پوست حساس، مقداری بیش از اندازه اسیدی باشد.
همچنین در حالتی که روی زمین دراز کشیده و چیزی زیر مچ پاهای خود قرار داده‌اید تا گردش خون به پا‌ها محدود شود، از سرکه سیب استفاده کنید.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.