خطرات عفونت کلیه در کودکان

116

به گزارش طبیب من به نقل از روزنامه خراسان٬ عفونت کلیه درکودکان به علت تکامل نیافتن کلیه، می‌تواند آسیب شدیدی ایجاد و به طور دایم عملکرد کلیه را مختل کند. در حالی که این عفونت با تجویز آنتی‌ بیوتیک در مدت دو هفته برطرف می‌شود. برای درمان این بیماری باید تست‌های حساسیت میکروبی به آنتی‌ بیوتیک انجام شود تا داروی مناسب تجویز شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

دوره درمان ۱۰تا ۱۴ روزه است که با توجه به حال عمومی و وضعیت بیمار، پزشک تصمیم می‌گیرد که بیمار در منزل درمان شود یا بستری شود. در صورتی که بیمار بدحال باشد، حتما باید در بیمارستان بستری شود تا آنتی‌ بیوتیک تزریقی دریافت کند.
در صورتی‌ که بیمار آنتی بیوتیک تزریقی بگیرد، معمولا بعد از ۵-۳ روز آنتی بیوتیک خوراکی تجویز می‌شود و تا ۱۴ روز ادامه پیدا می‌‌کند.

اگر کشت خون بیمار مثبت باشد، دوره درمان طولانی‌‌تر است. در صورتی که آنتی بیوتیک مناسبی تجویز شده باشد، علایم‌ و تب‌ بیمار پس‌ از ۴۸ ساعت‌ درمان‌ آنتی بیوتیکی از بین می‌رود (هر چند باید درمان تا انت‌ها ادامه یابد) ‌، در غیر این صورت شاید تغییر آنتی‌ بیوتیک‌ تجویزی‌ لازم‌ باشد. گاهی نیز برای کاهش درد یا تب از مسکن استفاده می‌شود.

به بیماران توصیه می‌شود تا برطرف‌ شدن‌ تب‌ و ناخوشی‌ استراحت‌ کنند و به اندازه کافی مایعات بنوشند (روزانه‌ حداقل‌ ۲ لیتر). گاهی توصیه می‌‌شود برای اسیدی‌ شدن‌ ادرار از آب‌ میوه‌های ترش‌ یا زغال‌اخته‌ و ویتامین C استفاده‌ کنند.

پس از درمان عفونت، لازم است اگر مشکل زمینه‌ای مانند انسداد مسیر ادراری، سنگ کلیه یا اختلال دستگاه ادراری وجود دارد، این عوامل برطرف شود.

عفونت حاد کلیه در افراد بالغ معمولا به خوبی به درمان پاسخ می‌دهد و آسیب پایدار بر جای نمی‌گذارد، ولی در کودکان (به ویژه کودکان زیر ۲ سال) به علت تکامل نیافتن کلیه، عفونت کلیه می‌تواند آسیب شدید ایجاد و به طور دایم عملکرد کلیه را مختل کند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.