زنان باردار به چه اندازه غذا بخورند؟

92

به گزارش طبیب من به نقل از روزنامه خراسان٬ نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که فقط یک سوم زنان باردار جواب درست این سوال را می‌دانند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

زنان باردار در سه ماه آخر باید روزانه ۲۰۰ کالری بیشتر غذا بخورند. یعنی چیزی معادل دو نان تست سبوس‌دار که روی آن روغن زیتون زده باشید.

تحقیقات تازه نشان می‌دهد که اطلاعات درستی در این زمینه به زنان باردار نمی‌رسد.
از طرفی بیش از یک چهارم زنان باردار اذعان داشتند که از این توصیه استفاده کرده‌اند تا خوردن غذاهای ناسالم را هنگام بارداری توجیه کنند.

تغذیه سالم و خوردن به اندازه قبل و بعد از حاملگی بسیار مهم است، چون باعث کاهش مشکلات و پیچیدگی‌های بارداری می‌شود؛ مثلا احتمال ابتلا به دیابت نوع دو هنگام حاملگی را کم می‌کند. در بلندمدت هم از بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری می‌کند.

چه قدر باید غذا بخورم؟
یک زن به طور متوسط روزانه به ۲۰۰۰ کالری نیاز دارد که شامل آب و نوشیدنی می‌شود. اما در سه ماه آخر بارداری، باید روزانه ۲۰۰ کالری بیشتر بخورد.

چه چیزهایی بخورم؟
یک رژیم غذایی متعادل متشکل از پنج گروه اصلی غذایی یعنی سبزی ها، کربوهیدرات‌ مثل پاستا و سیب‌زمینی، پروتئین مثل ماهی و تخم‌مرغ و گوشت و لبنیات مثل شیر و ماست است.
* دست‌کم پنج واحد غذایی میوه و سبزی
* مصرف روزانه پروتئین شامل گوشت ماهی و تخم مرغ
* مصرف دو بار ماهی در هفته که یک بار آن ماهی روغنی مانند سالمون باشد. زنانی که اضافه وزن دارند، احتمالا نوزادان درشت‌تری به دنیا می‌آورند که در آینده ممکن است در معرض خطر چاقی و دیگر مشکلات جسمی قرار گیرند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.