کاهش وزن با ۸ سبزی موثر و خوش طعم!

74

به گزارش طبیب من به نقل از آفتاب٬ اگر چه گنجاندن سبزیجات در رژیم غذایی مهم است اما قرار نیست که مصرف همه آن‌ها به کاهش وزن کمک کند و شما را به اهداف تناسب اندام برساند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

کاهش وزن با کاھوی سبز
کاھو سرشار از فیبر، ویتامین ث، فولات و منگنز است و احتمال اینکه پس از خوردن این غذا به سراغ پرس دوم غذا یا دسر بروید را کمتر می‌کند.

کاهش وزن با آووکادو
آووکادو حاوی مقادیر مناسب اسیدھای چرب غیراشباع تک زنجیره است که در چربی سوزی شکم، نقش دارند. ھمچنین دارای ٢٠ نوع ماده مغذی ضروری مثل فیبر، پتاسیم، ویتامین‌ای و اسید فولیک بوده و تحقیقات نشان می‌دھند کسانی که از آووکادو به صورت منظم در برنامه غذایی خود استفاده می‌کنند، شکر کمتری مصرف کرده و شاخص توده بدنی و سایز دور کمر آنھا نیز کمتر است.

کاهش وزن با تخم کدو
تخم کدو حاوی مواد معدنی ضروری مثل آھن، فسفر و منیزیم است و منبع بسیار خوب عنصر روی نیز می‌گذارد. این آجیل، سرشار از آنتی اکسیدان بوده و خطر ابتلا به بیماریھای قلبی را نیز کاهش می‌دهد. اگر تخم کدو باب می‌لتان نیست، پسته نیز جایگزین خوبی است و تقریبا ھمان خواص این دانه را دارد.

کاهش وزن با فلفل سبز
فلفل سبز مملو از ویتامین ث بوده و خاصیت چربی سوزی دارد. مطالعات نشان می‌دھند که کسانی که دچار کمبود ویتامین ث ھستند، چربی اندوخته بیشتری در بدن خود دارند. پس خوردن میوه ھا و سبزیجاتی که منبع این ویتامین ھستند، می‌تواند بدن را به سوی چربی سوزی سوق بدھد. ھمچنین، ویتامین ث به بدن در جذب آھن کمک می‌کند.

کاهش وزن با کلم پیچ
این سبزی، سرشار از کلسیم است که به چربی سوزی و کاھش سایز دور کمر کمک می‌کند. ھمچنین، حاوی آھن و لوتئین (ویتامین چشم) است و آنقدر قابل تطبیق است که می‌توان از آن به جای سبزیجات دیگر در تھیه انواع سوپ استفاده کرد.

کاهش وزن با لیمو ترش
بین مصرف لیمو ترش و کاھش وزن رابطه وجود دارد. لیموھایی رو انتخاب کنید که سفت و نسبت به اندازه‌شان، سنگین باشند و پوست براق داشته باشند و رنگشان ھم سبز تیره باشد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.