تایید خواص چای سبز برای بیماران دیابتی

103

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ به تازگی تحقیقی در مجله FASEB Journal منتشر شده است که نشان می‌دهد ماده epigallocatechin-۳-gallate (كه به اختصار آن را EGCG  مي نامند و فراوان‌ترین ماده در چای سبز است)، می‌تواند چربی و فروکتوز بالا را کنترل ومقاومت به انسولین را کاهش دهد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

تحقیقات قبلی نیز نشان می‌داد؛ ماده EGCG چای سبز پتانسیل کمک به درمان انواع بیماری‌های انسانی را دارد اما درخصوص تاثیر EGCG در کاهش مقاومت به انسولین تاکنون بررسی انجام نشده بود.

این تحقیق بر روی موش‌ها انجام شد و طی آن موش‌های مذکر سه ماهه به سه گروه بر اساس رژیم غذایی تقسیم شدند. یک گروه با یک رژیم غذایی استاندارد، یک گروه با رژیم غذایی پرچرب و پر از قند و گروه دیگر با رژیم غذایی پرچرب و پرقند که ۲ گرم EGCG در هر لیتر آب آشامیدنی آن‌ها ریخته می‌شد.

در ۱۶ هفته، محققان موش‌ها را بررسی کردند و دریافتند موشهایی که دارای رژیم پرچرب و پرقند بودند بودند دارای وزن بالاتری نسبت به موش‌های گروه اول و موش‌هایی که همین رژیم را به اضافه چای سبز (EGCG) داشتند دارند.

همچنین محققان با انجام آزمون حافظه، متوجه شدند که موشهای گروه دوم (که رژیم پرچرب داشتند) حافظه کمتری در مقایسه با موشهای دیگر گروه‌ها دارند.

در بیش از ۳۰ کشور جهان چای سبز دومین نوشیدنی پرمصرف بعد از آب است و این عادت قدیمی می‌تواند روش قابل قبولی برای مبارزه با چاقی، مقاومت به انسولین و اختلال حافظه باشد.

منبع:knowridge

انتهاي پيام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.