طبیب من

کد خبر: 10281
گروه : اخبار سایت
تاریخ انتشار: ۱۰ام مرداد ۱۳۹۶ , ۱۲:۵۶
فروکتوز یا قند میوه یکی از سه سوخت اصلی بدن است. نام دیگر آن لولز است و در تمامی میوه‌های شیرین مانند انگور یافت می‌شود.

به گزارش طبيب من، زنبور‌ها طی فرایندی با ترشح آنزیم‌هایی مانند دیاستاز نکتار (شهدهای گیاهی) جمع آوری شده را فرآوری می‌کنند و قندهای نکتار را (مانند ساکارز) به فروکتوز و گلوکز تبدیل می‌کنند. عسل حاصله حاوی حدوداً «۳۴٪ فروکتوز است.

میزان فروکتور در میوه‌ها

بیشتر میوه‌های درختی میزان فروکتوز بالایی دارند. این میوه‌ها شامل موز، سیب، مرکبات و انگور است. گلابی نیز میزان فروکتوز بالایی دارد.

بری‌ها و ملون‌ها نیز غنی از فروکتوز می‌باشند. ملون‌ها شامل طالبی، هندوانه و خربزه است.

از بری‌ها یا توت‌ها نیز می‌توان به رزبری، بلوبری، تمشک و هاکلبری اشاره کرد.

سبزیجات
تمام سبزیجات میزان فروکتوز بالایی دارند. برخی از سبزیجات با محتوای فروکتان شامل مارچوبه، کنگرفرنگی، لوبیا‌ها، بروکلی، تره فرنگی، پیاز، گوجه فرنگی، کلم، بادام زمینی و کدو است. از مصرف این موادغذایی باید در رژیم غذایی کاهش قند اجتناب کنید.

میوه‌های خشک
میوه‌های خشک سرشار از فروکتوز می‌باشند که باعث افزایش سطوح قند در این میوه‌ها می‌شود. برخی از میوه‌های خشک با سطوح بالایی از فروکتوز شامل خرما، انجیر، سیب، آناناس و کشمش است.

 

استفاده از فروکتور مصنوعی ممنوع!

در سال‌های اخیر، دانشمندان و کار‌شناسان امور تغذیه فروکتوز را به عنوان راه حلی برای مصرف بالای قند معرفی کرده بودند. صنعت غذا مدعی شده بود که فروکتوز جایگزینی مناسب برای گلوکز (قند واقعی) است و کسانی که می‌خواستند مصرف قند یا وزن خود را پایین بیاورند از فروکتوز استفاده می‌کردند.

اما اخیرا شواهدی یافت شده که این مسئله را به شکلی عجیب نقض می‌کند. پژوهشهای جدید محققین نشان می‌دهد شکر افزوده، بویژه اگر فروکتوز داشته باشد محرک اصلی دیابت و پیش دیابت حتی زیاد‌تر از بقیه کربوهیدرات‌ها می‌باشد.

فروکتوز در تمام میوه‌ها وجود دارد و این نوع طبیعی فروکتوز برای بدن خطری ندارد. مشکل آن نوع فروکتوزی است که در غذاهای فرآوری شده ریخته می‌شود.

هنوز هیچ کس نمی‌داند که چرا فروکتوزِ موجود در میوه‌ها موجب مشکلات قلبی نمی‌شود، در حالی که فروکتوزِ موجود در غذاهای فرآوری شده باعث نارسایی قلبی می‌شود. محققان اما می‌دانند که فروکتوزِ موجود در غذاهای فرآوری شده در سطح مولکولی تغییراتی را ایجاد می‌کند که طی آن سلول‌های قلبی بزرگ‌تر شده و احتمال مشکلات قلبی را بیشتر می‌کند. موسسهٔ تکنولوژی سوئیس به تازگی مقاله‌ای را منتشر کرده که برخی از مشکلات فروکتوزِ فرآوری شده را نشان می‌دهد.

باید از مصرف فروکتوزِ موجود در غذاهای فرآورده شده خودداری کنید. در واقع، مصرف غذاهای حاویِ شربت ذرت که حاوی فروکتوز است می‌تواند احتمال افزایش مشکلات قلبی را بیشتر کند.

ارسال نظر
world lover
|
مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۶

به ضرس قاطع میگم هیچی بهتر از غذاهای طبیعی نیست، اگه میخواین عمر جاودانه داشته باشید تا میتونید میوه و سبزیجات بخورید 😛

حسین مقدسی
|
مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۶

خوب بود، لطفا مطالب این سبکی باز هم بذارید

ناشناس
|
مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۶

من میوه میخورم گلاب به روتون اسهال میشم, چرا؟ دکتر هم رفتم و دارو هم مصرف کردم اما کارساز نبود، لگه امکانش هس یکی راهنمایی کنه

F and Q
|
مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۶

ای دهست درد نکنه

اوج صدا
|
مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۶

بری ها دیگه چه نوع میوه ای هستند و اصلا در ایران میشه گیرشون آورد؟

ali dehghan
|
مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۶

salam dustan mive gerun shode, peigiri konid lodfan

عسل بهرامی
|
مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۶

فروکتوز برای بدن همیشه مفیده

meeeee
|
مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۶

بسیار خوب و سازنده بود

نام:
ایمیل:
* نظر: