چطور از پوست دست و صورت در محل کارمان مراقبت کنیم؟

104

درمان میگرن در کلینیک آرامش

بد نیست بدانید که آلودگی یکی از عوامل پیری پوست محسوب می شود که می تواند چهره تان را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و شما را بیشتر از آنچه که سن دارید به نظر برساند. به چند روش برای محافظت از پوست در محیط های کاری اشاره می کنیم.

از مواد آرایشی مرغوب استفاده کنید

باید بدانید که در بسیاری از موارد شما باید از کرم ها و مواد آرایشی مرغوب و با تاییدیه وزارت بهداشت استفاده نمایید ، وجود برچسب های بهداستی این اطمینان خاطر را به شما می دهد که مواد آرایشی مورد استفاده آسیبی به پوست شما وارد نمی کند . از لوازم آرایشی استفاده کنید که ریشه ی گیاهی دارند و از مواد طبیعی تهیه می شوند.

هر روز صورت خود را با شوینده های غیر صابونی بشویید

شوینده های صابونی و صابون ها با تغییر میزان PH پوست باعث بهم ریختن خشکی و یا رطوبت پوست می شوند از این رو توصیه می شود که به صورت روزانه صورت خود را با شوینده های بهداشتی که میزان رطوبت و خشکی پوست را تنظیم می نمایند شستشو دهید.

به صورت مرتب از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید

استفاده از کرم های ضد آفتاب ساده یا رنگی می تواند عوارض آفتاب را از شما دور سازد ، به همین جهت نیاز است تا شما به صورت روزانه از این کرم ها استفاده نمایید ، درصد ضد آفتاب ها با توجه به شرایط جوی و فصلی تعیین می گردد از این رو می توانید از متخصص پوست و مو مشاوره دریافت نمایید . هر 4 ساعت یک بار ضد آفتاب خود را تمدید نمایید و البته فراموش نکنید که از قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم آفتاب جلوگیری نمایید.

مراقب چشم های خود باشید

برای محافظت از چشم های خود نیاز است تا به صورت مرتب ( البته برای افراد بالای 35 تا 40 سال) از کرم های دور چشم شبانه استفاده نمایید . این امر شما را در جوانی و شادابی پوست این ناحیه کمک می نماید.
کرم دست

دست‌های ما همیشه در حال کار استفاده هستند ، شما به صورت میانگین ساعات زیادی را صرف کار می نمایید، دقت داشته باشید که باید مراقب دست های خود باشید ، این دست‌ها هستند که روزی چندین بار شسته می‌شوند و در معرض نور و مواد شیمیایی مختلف قرار می‌گیرند از این رو توصیه می شود که به صورت مرتب از کرم دست استفاده کنید . استفاده از یک مرطوب کننده مرغوب و مناسب برای دست ها تاثیر به سزایی در زیبایی آن دارد

سعی کنید مراقبت از پوست را به یک عادت روزانه تبدیل نمایید و با مراقبت از پوست در طول روز از داشتن یک صورت زیبا و درخشان بهره ببرید.

مشاغلی از جمله کارهای تولیدی، تهیه غذا و کارهای ساختمانی هم هستند که ممکن است پوست شما را در معرض مواد شیمیایی تحریک‌ کننده و سوزاننده قرار دهند. با رعایت چند نکته ساده می توانید از پوست تان درمحل کار مراقبت کنید.

– اطمینان حاصل کنید که منطقه کاری‌تان پاک است و مواد شیمیایی به‌ درستی برچسب خورده و انبار شده‌اند. همه مواد زائد را در ظرف‌های مناسب دور بیندازید.

– محل‌هایی برای شستشوی چشم و دوش گرفتن در موارد ریختن مواد شیمیایی روی پوست ترتیب دهید و همیشه از عینک، دستکش و پیش‌بند محافظتی استفاده کنید.

– پیش از ترک محل کار، هر لباسی را که با مواد شیمیایی آلوده شده است، عوض کنید.

– دستانتان را با صابون و آب بشویید و پس از شستن از لوسیون یا کرم استفاده کنید. اگر در محیط بیرون کار می‌کنید، از کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی، کلاه با لبه پهن و لباس‌هایی که همه بدن را می‌پوشانند، استفاده کنید.

– از دستور العمل‌های ایمنی محل کارتان از جمله اینکه در صورت تماس مواد شیمیایی آسیب‌رسان به پوست چه باید کرد، پیروی کنید.

– در محل کارتان سیگار نکشید و غذا نخورید.

انتهای پیام/

 

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.