پیش دیابت؛ زنگ خطری برای دیابت/ آیا می‌توان ریسک ابتلا را پیش‌بینی کرد؟

83

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ در یافته های اخیری که در نشست سالیانه انجمن غدد درون ریز ارائه شد، محققان به معرفی روشی ساده پرداختند که می تواند در شناسایی و درمان به موقع پیش دیابت و دیابت کمک فراوانی کند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

پیش دیابت یا دیابت مرزی یک زنگ خطر است، این اختلال اساساً به این معنی است که سطح قند خون بالاتر از حد طبیعی است؛ اما نه به میزان قند خون کسانی که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند و آمارها نشان می دهند بیش از 80 میلیون از مردم آمریکا تحت تاثیر این وضعیت هستند.

به گفته پزشکان، پیش دیابت هیچ گونه علائم یا نشانه هشداردهنده ای ندارد، اما خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را افزایش می دهد و اگر به موقع تشخیص داده شود و تحت درمان قرار گیرد، پیشرفت پیش دیابت به دیابت می تواند به تاخیر بیفتد.

روشی که محققان به معرفی آن پرداختند، متدی است ساده و کاربردی که می تواند افرادی را که خطر پیشرفت دیابت در آن ها بالاست را شناسایی کند. به این منظور محققان از یک آزمایش ساده برای تشخیص پیش دیابت استفاده کردند. این آزمایش شامل بررسی قند خون افراد، 120 دقیقه بعد از مصرف 75 گرم نوشیدنی شیرین بود.

در این آزمایش محققان سطح گلوکز مشخص در سه بازه زمانی اضافی یعنی 30، 60 و 90 دقیقه بعد از مصرف نوشیدنی شیرین را ثبت کردند. افراد شرکت کننده در آزمایش بر اساس زمان سپری شده و رسیدن به حداکثر سطح قند در طول آزمایش به 2 دسته تقسیم شدند. شواهد نشان داد افرادی که بعد از 30 دقیقه به حداکثر میزان سطح قند رسیدند، بیشتر در معرض پیش دیابت و عملکرد پانکراس پایین قرار دارند.

گفتنی است؛ مطالعات بیشتری برای ارزیابی دقیق و تایید بیشتر این روش مورد نیاز است.

منبع: knowridge

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.