احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنان پشت میز نشین

162

به گزارش طبيب من ، نتایج تحقیقات نشان داد که احتمال بروز سرطان آندوم‌تر (پوشش رحم) و سینه در زنان کم تحرکی که بیشتر عمر خود را پشت میز می‌نشستند، قبل از یائسگی ۲/۴ برابر زنانی است که تحرک کافی دارند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

محققان توصیه می‌کنند که زنان کارمند در طول روز، چندین بار به بهانه‌های مختلف از صندلی خود برخیزند و راه بروند. فعالیت‌های فیزیکی بعد از ساعات اداری نیز توصیه شده است.

سرطان رحم مهم‌ترین عامل مرگ ناشی از سرطان در زنان محسوب می‌شود. به گزارش انجمن سرطان آمریکا، خوشبختانه مرگ و میر ناشی از این عارضه طی چهار دهه گذشته کاهش پیدا کرده است؛ چراکه زنان اهمیت آزمایش‌های پاپ اسمیر را درک کرده‌اند.

سرطان آندوم‌تر چهارمین سرطان شایع در زنان است. پوشش مخاط رحم، اندوم‌تر (Endometrium) نام دارد و اغلب سرطان‌های رحم از این پوشش ایجاد می‌شوند که به آن‌ها سرطان آندوم‌تر (Endometrial cancer) می‌گویند. چاقی و استفاده از هورمون‌های استروژنی خطر سرطان آندوم‌تر را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش انجمن سرطان آمریکا، ۱۲ درصد زنان به سرطان سینه مبتلا هستند. سابقه خانوادگی، قرارگرفتن در معرض اشعه، داشتن سطح بالای استروژن، شیوه نادرست زندگی، مصرف سیگار و الکل و استرس مهم‌ترین عوامل بروز این بیماری هستند.

سرطان سینه در زنانی که در شهر زندگی می‌کنند، نسبت به زنان روستایی بسیار شایع‌تر است.

 

انتهاي پيام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.