غذاهایی که نباید در مایکروفر گرم شود

65

به گزارش طبیب من به نقل از خراسان٬ امروز استفاده از انواع مایکروفر‌ها برای ما به نوعی سبک زندگی تبدیل شده و گرم کردن غذای از شب مانده برای ناهار امری کاملا عادی است اما محققان اعلام کرده‌اند که شما نمی‌توانید هر ماده‌ غذایی را در مایکروفر گرم یا طبخ کنید.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

کرفس، اسفناج
کلم، کرفس یا اسفناج یا هر نوع سبزی سبز به دلیل تجمع بالای نیترات در سبزی‌های برگ دار- وقتی گرم می‌شود ممکن است سمی شود.
قارچ
قارچ از جمله مواد غذایی است که باید به محض پخت تمام آن مصرف شود. زیرا قارچ شامل پروتئین است و پروتئین‌ها به محض برش خوردن فاسد می‌شود و برای معده ضرر دارد.
تخم‌مرغ
گرم کردن تخم‌مرغ سبب تولید نوعی ماده سمی می‌شود که آسیب جدی به دستگاه گوارش وارد می‌کند. همچنین وقتی یک تخم مرغ آب پز داخل مایکروفر گذاشته می‌شود، رطوبت درون آن باعث ایجاد بخار آب بیش از حد می‌شود، درست مانند یک زودپز، تا نقطه‌ای که ممکن است تخم مرغ منفجر شود.
سیب‌زمینی
سیب زمینی از آن دسته مواد غذایی است که با اینکه ارزش غذایی زیادی دارد، اما با گرم کردن مجدد خواص غذایی خود را از دست می‌دهد حتی سمی می‌شود.
برنج
برنج نیمه آماده را در مایکروفر گرم نکنید. در مایکروفر قرار دادن برنج به سادگی می‌تواند باعث مسمومیت غذایی شود. برنج نپخته حاوی هاگ‌هایی از باکتری است که می‌تواند در فرایند گرم شدن زنده بماند.
مرغ
گرم کردن مرغ در مایکروفر و مصرف آن، می‌تواند مشکلات جدی گوارشی ایجاد کند. گرم کردن مرغ نیز مانند قارچ باعث تغییر ترکیب پروتئین درآن می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود بادرجه حرارت پایین آن را گرم کنید.
پخت مرغ در مایکروفر:
گوشت تمام ماکیان از جمله مرغ، حاوی سالمونلاست. بنابراین ضروری است که گوشت آن را کاملا بپزید تا این باکتری‌ها از بین برود. مرغ تراکم پروتئین بالایی دارد و بسیار مهم است که پروتئین‌ها در دمایی یکسان بشکند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.