رونمایی از سند درمان کشور تا یک ماه آینده

2

به گزارش طبیب من به نقل از ایلنا، سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و در پاسخ به این سوال که چه نمره‌ای به طرح تحول سلامت و عملکرد خودتان می‌دهید، گفت: رضایتمندی مردم بسیار مهم است و آن‌ها از خدمات حوزه سلامت در دولت یازدهم، رضایت دارند و بیش از آنچه لیاقتمان بوده، به ما لطف داشتند و اشکالات ما را کمتر می‌بینند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

هاشمی اظهار داشت: مردم دیده‌اند که همکاران ما در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در جهت توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی تلاش می‌کنند که مشکلات برطرف شود و در واقع کشور به کارگاه سازندگی حوزه سلامت تبدیل شده و مردم احساس می‌کنند که به فکر آن‌ها هستیم و به دنبال حاشیه نیستیم بنابراین نسبتا راضی هستند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه نمی‌توان قضاوت صحیحی از طرح تحول سلامت در یک دوره چهار ساله داشت، افزود: بسیاری از اقدامات اساسی برای کاهش بیماری‌ها در کشور، ارتقای دانش سلامت مردم و التزام دستگاه‌های اجرایی به پیوست سلامت باید انجام شود.

هاشمی تاکید کرد: طرح تحول سلامت در راستای تحقق وعده‌ها و آرمانهای انقلاب اسلامی، اجرا شد بنابراین حتما باید ادامه داشته باشد و مردم به ویژه ساکنین مناطق محروم، مرزی، روستا‌ها و حاشیه شهر‌ها بتوانند دسترسی عادلانه‌ای به خدمات حوزه سلامت داشته باشند.

وزیر بهداشت با اشاره به تاکید رییس جمهور بر اولویت ماندن سلامت در دولت دوازدهم، گفت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی مانند گذشته، همچنان از حوزه سلامت حمایت کند و به تدریج به نظام سلامت کارآمدی که حق مردم است، دست یابیم.

هاشمی در خصوص وضعیت کمبود تختهای بیمارستانی در کشور، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور ۷۰ هزار تخت بیمارستانی کمبود داریم البته بخشی از آن باید توسط بخش خصوصی تامین شود.

وزیر بهداشت از تدوین و رونمایی از سند درمان کشور تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: در این سند مشخص شده که تا سال ۱۴۰۴ چه تعداد تخت دولتی و خصوصی به تفکیک استان و شهرستان نیاز داریم و امیدواریم که با اجرای آن شاهد حل مشکلات درمانی در کشور باشیم.

هاشمی تصریح کرد: بخش خصوصی به تدریج برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت اعتماد می‌کند و لازم است که دولت گام‌هایی را برای علاقه‌مندی و تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت بردارد البته مقدمات آن فراهم شده و امیدواریم که تصمیمات شجاعانه‌ای در این خصوص گرفته شود و نگاه جزمی که در حوزه بهداشت برای ارائه خدمات توسط دولت وجود داشته، منطقی شود تا مردم و بیمه‌ها قدرت انتخاب داشته باشند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.