90 درصد جراحان هنگام عمل، آهنگ «راک» گوش می‌کنند!

127

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ براساس تحقیق صورت گرفته، محققان دریافتند 90 درصد جراحان در حین کار کردن با تیغ جراحی تمایل به گوش دادن موسیقی دارند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

شاید برایتان جالب است بدانید زمان بیهوشی در اتاق عمل، چه اتفاقی در اطرافتان می گذرد. بررسی ها و تحقیقات اخیری که انجام شده نشان می دهد جراحان در اتاق عمل علاقه دارند به موسیقی راک گوش دهند.

این نظرسنجی که حدود 700 جراح از بیش از 50 کشور را مورد بررسی قرار داده بود، دریافت که 90 درصد از جراحان شرکت کننده، علاقه خود نسبت به گوش دادن موسیقی در حین انجام عمل جراحی را تایید می کنند.

گفتنی است؛ 49 درصد از جراحان در این نظرسنجی بیان کردند که موسیقی راک را به عنوان محبوب ترین موسیقی برای گوش دادن انتخاب می کنند.

اما سوالی که ممکن است در ذهن خواننده این مطلب ایجاد شود این است که چرا این جراحان از پخش موسیقی در حین انجام عمل لذت می برند؟ آیا توانایی گوش دادن به موسیقی باعت کاهش تنش و استرس در اتاق می شود و تمرکز افراد را بالا می برد؟

به گفته یکی از جراحان، موسیقی منجر به آرام شدن اعصاب و بهبود روحیه پرسنل می شود.

یکی دیگر از جراحان با توجه به تجربیات خود بیان می کند: “در واقع گوش دادن آهنگ در حین کار مرا به دوران جوانی می برد و باعث ایجاد آرامش در محیطی که قرار دارم می شود.”

منبع: menshealth

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.