طبیب من

کد خبر: 10522
تاریخ انتشار: ۱۱ام مرداد ۱۳۹۶ , ۱۱:۰۱
سیب یکی از محبوب‌ترین میوه‌های جهان است. این میوه مفید حاوی دانه‌های کوچک و سیاهی است که بسیاری باور دارند که سمی است و آن‌ها را نمی‌خورند.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  آيا واقعا اين دانه هاي كوچك سمي هستند و خوردن آنها براي سلامتي ما مضر است اگر مي خواهيد حقيقت را در مورد آنها بدانيد در این مقاله شواهد علمی این قضیه بررسی شده است.

* بذر سیب هنگام جویدن سیانور آزاد می‌کند

دانه‌های سیب حاوی یک ترکیب گیاهی معروف به آمیگدالین هستند. این ماده در مقادیر نسبتا بالایی در دانه‌های میوه هم خانواده با سیب مانند بادام، زردآلو، هلو و گیلاس یافت می‌شود.

آمیگدالین بخشی ازمواد شیمیایی دفاعی در دانه و در حالت عادی بی‌ضرر است، اما زمانی که دانه‌ها له، جویده و یا هضم شوند، آمیگدالین به هیدروژن سیانید (سیانور) تجزیه می‌شود. این ماده بسیار سمی و حتی در دوزهای بالا مرگبار است.

سیانور به عنوان یک سم در طول تاریخ استفاده قرار گرفته است. این ماده با اختلال در روند تامین اکسیژن سلول کار می‌کند و ممکن است در عرض چند دقیقه (در دوز کافی و بالا) فرد را بکشد.

خلاصه اینکه تخم‌های سیب حاوی آمیگدالین هستند و وقتی که این دانه‌ها را می‌خورید یا هضم می‌شوند، سیانور آزاد می‌شود (هرچند که مقدار آن بسیار کم است).

* بدن ما تا چه میزان سیانور را می‌تواند تحمل کند؟

مصرف ۰. ۵ تا ۳. ۵ میلی گرم سیانور برای هر کیلوگرم وزن بدن ممکن است منجر به مسمومیت شدید شود، این میزان باعث کم کاری، فلج، نارسایی قلب و ریه و حتی مرگ فرد می‌شود. برای یک فرد بالغ ۸۱ کیلوگرمی، این مقدار برابر با ۴۱ تا ۲۸۶ میلی گرم سیانور است.

مقادیر پایین سیانور ممکن است علائم خفیف مانند سردرد، تهوع، استفراغ، گرفتگی معده، سرگیجه، ضعف و سردرگمی را ایجاد کند. مقدار دقیق مورد نیاز برای مسموم شدن با سیانور بستگی به وزن بدن شما دارد بنابراین کودکان در معرض خطر بیشتری هستند.

 

*آيا دانه‌های سیب به اندازه کافی سیانور آزاد می‌کنند تا شما را مسموم کنند؟

میزان ماده آمیگدالین در یک گرم دانه سیب از ۴تا ۱ میلی گرم (برحسب نوع آن) است و میزان سیانور آزاد شده از این مقدار بسیار کمتر است. یک گرم بذر سیب خرد و یا شده ممکن است ۰. ۰۶ تا ۰. ۲۴ میلی گرم سیانور ایجاد کند.
بنابراین برای اینکه دانه‌های سیب سبب مسمومیت یا مرگ شوند احتیاج است که دوفنجان پر از این دانه‌ها خورده شود. البته همانطور که قبلا گفتیم وزن بدن و میزان تحمل بدن نسبت به سموم در این میزان بسیار تاثیر گذار است.

جدول زیر نشان می‌دهد که چه میزان دانه سیب نسبت به وزن فرد خطرناک است:

وزن بدن (kg) دانه سيب (گرم) دانه سيب (تعداد)
۹ ۱۹-۵۲۹ ۲۷-۷۵۶
۵۴ ۱۱۳-۳,۱۷۵ ۱۶۲-۴,۵۳۶
۵۹ ۱۲۳-۳,۴۴۰ ۱۷۶-۴,۹۱۴
۶۴ ۱۳۲-۳,۷۰۴ ۱۸۹-۵,۲۹۲
۶۸ ۱۴۲-۳,۹۶۹ ۲۰۳-۵,۶۷۰
۷۳ ۱۵۱-۴,۲۳۴ ۲۱۶-۶,۰۴۸
۷۷ ۱۶۱-۴,۴۹۸ ۲۲۹-۶,۴۲۶
۸۲ ۱۷۰-۴,۷۶۳ ۲۴۳-۶,۸۰۴
۸۶ ۱۸۰-۵,۰۲۷ ۲۵۶-۷,۱۸۲
۹۱ ۱۸۹-۵,۲۹۲ ۲۷۰-۷,۵۶۰

 

این نکته را هم به یاد داشته باشید که بلعیدن دانه‌ها بدون اینکه جویده شوند این میزان را کاهش می‌دهد بخاطر اینکه پوسته دانه سیب و روند هضم جلوی آزاد شدن سیانور را می‌گیرد.

شاید با خواندن این مطلب تا حد زیادی خیالتان بابت خوردن دانه‌های سیب راحت شده باشد، اما بهتر است دانه‌های سیب رابرای کودکان که وزن و طاقت کمتری دارند جدا کنید.

 

منبع: medicalnewstoday

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر
نازنین
|
مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۶

مرسی از مطالبتون و اینکه باب دزدی ایده رو فراهم می کنید.
سایت شما خیلی باحال است.
بنده خودم سایت دارم.
محتوا گذار هم هستم.
تمایل به همکاری با شما را دارم.
لطفا با این شماره تماس بگیرین.
۰۹۱۹۱۷۶۰۳۸۲

نام:
ایمیل:
* نظر: