پنج‌ ورزش کالری سوز برای سریع‌تر لاغر شدن

123

به گزارش طبيب من، برای لاغری و تناسب اندام، سه اصل اساسی وجود دارد: تغذیه مناسب، خواب کافی و ورزش منظم! باید به هر سه اصل احترام بگذارید، در غیر اینصورت لاغری طولانی مدت می‌سر نخواهد شد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

زمانی که صرفا رژیم می‌گیرید و ورزش نمی‌کنید، عضلات به جای چربی‌ها آب می‌شوند. بر عکس این قضیه هم صادق است، یعنی اگر فقط ورزش کنید و هر آنچه دلتان خواست را میل کنید، به هدفتان نخواهید رسید. در واقع ورزش به تنهایی نمی‌تواند باعث لاغری شما شود. در واقع اگر ورزش کنید و انرژی زیادی بسوزانید و در عین حال اشت‌هایتان باز شود و زیاد بخورید، نه تنها لاغر نمی‌شوید، بلکه امکان دارد وزنتان نیز بالا برود. اما اگر برنامه غذایی متعادلی داشته باشید، ورزش‌های مناسبی هستند که بیشترین میزان کالری را می‌سوزانند و در عرض شش هفته شما را خوش اندام می‌سازند. در این مطلب شما را با پنج ورزش کالری سوز آشنا می‌کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

 

دوچرخه سواري

دوچرخه سواری یکی از بهترین و مفرح‌ترین ورزش‌های ممکن است که به کالری سوزی کمک زیادی می‌کند. شما می‌توانید با یک ساعت رکاب زدن با سرعت متوسط، حدود ۴۰۰ کیلوکالری بسوزانید. بهتر است که ابتدا با مدت زمان کوتاه‌تر آغاز کنید. دوچرخه سواری قلبتان را به ضربان وا می‌دارد و برای تقویت این گنجینه باارزش مناسب است. علاوه بر این حین رکاب زدن عضلات شکم، پا‌ها و را‌‌نهایتان به کار گرفته شده و خوش ترکیب می‌شوند. اگر زین و دوچرخه را به خوبی و متناسب با قد خود تنظیم کنید، هیچ آسیبی به مفاصلتان وارد نمی‌شود. اگر بیرون دوچرخه سواری می‌کنید، بهتر است یک مسیر واحد را انتخاب نکنید. برای اینکه ضربان قلبتان را تغییر دهید و انرژی بیشتری بسوزانید، شدت رکاب زدن را تغییر دهید؛ به عنوان مثال به مدت سی ثانیه تند رکاب بزنید و ۳۰ ثانیه بعدی سرعتتان را کاهش دهید. اگر از دوچرخه‌های ثابت استفاده می‌کنید، بهتر است در هفته سه جلسه و هر بار ۴۵ دقیقه با سرعت متوسط رکاب بزنید.

 

بوكس

به عقیده برخی مربی‌های ورزشی، هیچ ورزشی به اندازه بوکس نمی‌تواند بعد از یک روز کاری پرتنش باعث استراحت فرد شود. این ورزش در برگیرنده تکنیک و سرعت است. بوکس یا‌‌ همان ورزش مشت زنی بازو‌ها، عضلات شکم و پا‌ها و غیره را به کار می‌گیرد و تقویت می‌کند. افرادی که یک ساعت بوکس کار می‌کنند، به میزان ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلوکالری انرژی می‌سوزانند. این ورزش از ذخایر انرژی فرد استفاده کرده و باعث کالری سوزی فوق‌العاده می‌شود. البته اگر با این ورزش احساس خستگی زیادی می‌کنید، باید مدت زمان آن را محدود کنید. همچنین می‌توانید در کنار این ورزش، ورزش‌های ساده‌تری مانند دوچرخه سواری یا دوی نرم نیز داشته باشید. یک ساعت بوکس در هفته برای شما کافی است.

 

پیاده‌روی تند و دو نرم

پیاده‌روی تند و دو نرم جزو ورزشهای مناسب و فوق‌العاده موثر برای لاغری و کالری سوزی هستند. یک ساعت دوی نرم با سرعت متوسط باعث سوزاندن ۶۰۰ کیلوکالری انرژی می‌شود. پیاده روی روی ضربان قلب تاثیر مثبتی دارد. این ورزش باعث تقویت عضلات پشت و شکم شده و اندام‌های پایین یعنی پا‌ها و ران‌ها را نیز تقویت و خوش ترکیب می‌کند. می‌توانید جلسات دو و پیاده روی را با ورزش‌های مخصوص شکمی تلفیق کنید تا نتیجه بهتری عایدتان شود. اگر عادت به دویدن ندارید به تدریج شروع کنید. در ابتدا یک جلسه پیاده روی و یک جلسه دوی نرم داشته باشید؛ به عنوان مثال ابتدا ۲۰دقیقه پیاده روی کنید و سپس ۲۰ دقیقه بدوید. به تدریج می‌توانید هر هفته سه جلسه ۴۵ دقیقه پیاده‌روی یا دوی نرم داشته باشید.

 

طناب زدن

در دوران مدرسه، پیدا کردن طناب خوب و سالم در کلاس ورزش یک خوش شانسی محسوب می‌شد. همین امروز برای خودتان یک طناب خوب بخرید و در پارک یا حیاط منزلتان طناب بزنید. اگر اهل بوکس هستید، بدانید که طناب زدن در کنار آن تاثیر فوق‌العاده برای تناسب اندام دارد. طناب زدن باعث تقویت قلبتان نیز می‌شود. به گفته مربیان ورزشی، هیچ ورزشی مانند طناب زدن به لاغری و خوش ترکیبی بازو‌ها و پشت ساق پا کمک نمی‌کند. بهتر است بدانید که با یک ساعت طناب زدن حدود ۸۰۰ تا ۸۵۰ کیلوکالری می‌سوزانید. توصیه می‌کنیم این ورزش را نیز به تدریج شروع کنید. دو جلسه بیست دقیقه‌ای در هفته برای شما کافی خواهد بود.
شنا كردن

یک ساعت شنا کردن در استخر باعث سوزاندن حدود ۶۰۰ کیلوکالری می‌شود. شنا کردن برای افزایش سلامت مفاصل مفید است و بطور موثری عضلات بدن مانند عضلات شانه، بازو‌ها، پشت، شکم، ران‌ها و پا‌ها را به کار می‌ گیرد. مزیت شنا کردن این است که در هر سنی می‌توانید به آن بپردازید. برای خوش ترکیب کردن پا‌ها می‌توانید بدون کمک گرفتن از دست‌ها در آب پا بزنید. بهتر است در هفته سه جلسه ۴۵ دقیقه‌ای شنا کنید. اگر زمان بیشتری نیز صرف این ورزش کنید، نتیجه بهتری عایدتان می‌شود.

 

انتهاي پيام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.