سرطان پشت این مواد شیمیایی مخفی شده است!

103

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ براساس مطالعات صورت گرفته، انواع مواد شیمیایی که در زندگی روزانه با آن ها سر و کار داریم مانند گازهای خروجی از خودروها، دود سیگار، مصالح ساختمانی، وسایل منزل از قبیل لوازم آرایش و شامپو خطر ابتلا به سرطان را چند برابر می کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

آلدئیدها نوعی ترکیبات شیمیایی هستند که در بدن به مقدار کم ساخته می شوند اما به طور فزاینده ای در همه جای محیط اطرافمان وجود دارند.

محققان بیان می کنند قرار گرفتن در معرض این ماده شیمیایی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد اما برای اثبات به دلایل و بررسی های بیشتری نیاز است.

براساس تحقیقات جدیدی که صورت گرفته، محققان از طریق روش مهندسی ژنتیک سلول های انسان و سلول هایی از بیماران دارای نسخه معیوب ژن (BRCA2) که منجر به سرطان سینه می شود را مورد بررسی قرار دادند تا مکانیزمی که نشان می دهد آلدئیدها موجب پیشرفت سرطان می شوند را شناسایی کنند.

آسیب دیدن DNA که باعث تقسیم سلول در بدن می شود می تواند سرطان را توسعه دهد اما بدن انسان مکانیزم دفاعی دارد که این آسیب را جبران می کند.

قرار گرفتن در معرض این ماده شیمیایی مکانیسم دفاعی را حتی در سلول های سالم و معمولی تخریب می کند و افرادی که نسخه معیوب(BRCA2) را به ارث می برند به طور ویژه ای نسبت به چنین آسیب هایی حساس تر هستند.همه افراد با دو نسخه کامل ژن متولد می شوند. افرادی که یک نسخه معیوب ژن (BRCA2) به ارث می برند بیشتر مستعد ابتلا به سرطان هستند.

آلدئیدها باعث تخریب پروتئین BRCA2 در سلول ها می شوند. در افرادی که نسخه معیوب ژن BRCA2 را به ارث می برند سطح پروتئین BRCA2 که برای تعمیر DNA لازم است بسیار پایین می آید و همچنین موجب متوقف شدن عملکرد مکانیزم هایی که از جهش ها جلوگیری می کنند می شود.از هر100 نفر یک نفر  ژن معیوب BRCA2 را حمل می کند که آن ها را معرض سرطان سینه، تخمدان، پروستات و پانکراس قرار می دهد و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مانند آلدئید می تواند شانس این افراد در توسعه این سرطان ها افزایش دهد.

منبع: knowridge.com

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.