اگر عینک نزنم اتفاقی می‌افتد؟

101

به گزارش طبیب من به نقل از روزنامه خراسان، استفاده از عینک با دلایل متعددی تجویز می‌شود که مهم‌ترین دلیل آن بهبود دید و رفع مشکلات و ناراحتی‌هایی است که بیمار با آن مواجه است.
گاهی عینک باید تمام وقت استفاده شود و حتی اگر بیمار دقایقی عینک خود را به چشم نداشته باشد، ممکن است برای سلامت بینایی وی مضر باشد.
در کودکانی که دچار انحراف چشم هستند و نوع انحراف آن‌ها مربوط به وجود نمره عینک در چشم و تلاش فرد برای جبران آن نمره عینک است، عینک باید دایم استفاده شود.
در این مواقع با استفاده از عینک، انحراف چشم کودک ابتدا اصلاح و با مداومت استفاده ازعینک درمان می‌شود.
بنابراین در این مواقع به محض برداشتن عینک از صورت، انحراف در چشم کودک اتفاق می‌افتد و کودک دچار انحراف چشم می‌شود.
وقتی چشم منحرف می‌شود، مغز تنها اطلاعات ارسالی از چشمی که مستقیم و بدون انحراف است را دریافت می‌کند و اطلاعات چشم دیگردرمغز حذف می‌شود. این حذف تصویر درمغزموجب تنبلی در چشم منحرف و همچنین تکامل نیافتن دید دوچشمی در مغز کودک می‌شود.
بنابراین در این مواقع برداشتن عینک از چشم حتی برای دقایقی می‌تواند با ایجاد خلل در روند شکل‌گیری دید دو چشمی برای سیستم بینایی کودک مضر باشد.
در چنین مواردی اگر عینک‌زده نشود یکی از چشم‌های کودک به طور نسبی یا کامل بینایی خود را از دست می‌دهد و دید دو چشمی به هیچ وجه در این کودک شکل نمی‌گیرد. اما درباره بزرگ سالان موضوع کمی فرق می‌کند. مثلا فردی ممکن است دچار اندکی نزدیک بینی باشد و تنها هنگام سینما رفتن، دیدن تلویزیون از فاصله دور وهنگام رانندگی دچار مشکل در دیدن اشیای ریز شود. در این مواقع اگر فردعینکش را درمواقعی غیرازمثال‌های یادشده نزند شاید اتفاق خاصی نیفتد و تنها می‌تواند عینک خود را در مواقع ضروری به چشم بزند.
موارد دیگری وجود دارد که میزان عیوب انکساری چشم بسیار کم است.
در این مواقع بعضی افراد نیاز به استفاده از عینک دارند و برخی از افراد به عینک نیاز چندانی ندارند و می‌توانند عینک نزنند. واقعا مرز بین موارد بسیار ضروری و موارد ضروری، مواردی که بهتر است از عینک استفاده شود و مواردی که می‌توان از عینک استفاده نکرد، در همه موارد یکسان نیست و براساس عوامل متعددی تعیین می‌شود و از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.
به گزارش جام جم آنلاین، پاسخ این سوال که «عینک نزنم چه می‌شود؟» از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بهتر است در یک معاینه کامل چشم و بینایی توسط یک اپتومتریست یا چشم پزشک، این سوال را مطرح و جواب اختصاصی آن را برای خودتان دریافت کنید.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.