خوراکی‌هایی که به جنگ افسردگی می‌روند

125

به گزارش طبیب من به نقل از روزنامه خراسان، پرهیز از خوردن بعضی از مواد به معنای رسیدن به آخر دنیا نیست! در عوض با خوردن مواد مغذی علاوه برداشتن اندامی متناسب، از استرس و اضطراب به دور خواهید بود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

غلات
گلوسید‌ها در برنامه غذایی ما نقش مهمی دارد به دلیل اینکه به بدن ما انرژی می‌رساند و میزان سروتونین را که همانند یک ضدافسردگی طبیعی عمل می‌کند، بالا می‌برد.

اسفناج
این سبزی مفید سرشار از ویتامین B۶ است که در حفظ و کنترل تعادل روحی ما موثر است. اسفناج منبع خوب منیزیم و مواد معدنی است.

مغز‌ها و دانه‌های روغنی
مغز‌ها سرشار از منیزیم است. زمانی که بدن ما با کمبود منیزیم مواجه باشد، میزان انرژی نیز کاهش می‌یابد. بادام، فندق و دانه‌ها ومغزهای دیگر، ما را از دام خستگی و افسردگی به ویژه افسردگی‌های فصلی می‌رهاند. علاوه بر این، دانه‌ها و مغز‌ها منبع خوب ویتامین B۹، B۶، B۳، B۱ و B۱۲و مواد معدنی است.

موز
موز سرشار از ویتامین‌های A، B، C، E، آهن، کلسیم و روی است و علاوه بر این سرشار از منیزیم است که یک عنصر ضد خستگی فوق‌العاده محسوب می‌شود. همچنین باید بدانید که موز سرشار از تریپتوفان است. برای همین توصیه می‌کنیم زمانی که احساس خستگی، کسالت و افسردگی می‌کنید، موز بخورید.

پنیر پارمیزان
پنیر پارمیزان می‌تواند افسردگی و به ویژه افسردگی فصلی را برطرف کند. پنیر پارمیزان سرشار از تریپتوفان است. برای اینکه به طور کامل از خواص ضد افسردگی این پنیر بهره ببرید، کافی است آن را با گلوسیدهای (هیدروکربن‌ها) پیچیده‌ای مثل انواع پاستا‌ها و سبزی‌های سبز که سرشار از ویتامین B۶ است، مصرف کنید.

دل و جگر
این مواد غذایی سرشار از ویتامین B۱۲ است. نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد که کمبود این ویتامین امکان افسردگی را بیشترمی کند. دل، قلوه و جگر در رفع افسردگی موثراست.

تخم مرغ
زرده تخم مرغ سرشاراز کولین است. این ماده مغذی برای عملکرد خوب مغز و سیستم عصبی مفید است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.