استفاده از معده خوک برای درمان خشکی چشم

128

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ دانشمندان دانشگاه فنی مونیخ درحال آزمایش برروی یک ماده طبیعی به دست آمده در معده خوک هستند که می‌تواند برای رفع خشکی عدسی لنز‌های تماسی مورد استفاده قرار بگیرد و به این ترتیب مانع از آسیب بافت چشم دراثر استفاده از این محصول پزشکی شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

اکنون افرادی که از لنز‌های تماسی استفاده می‌کنند به دلیل کاهش سطح عملکرد غدد اشک ریز مجبور به استفاده از قطره‌های اشک مصنوعی هستند و نیز برای استریل کردن این محصول باید شب‌ها آن را در محلول حاوی اسید هیالورونیک قراردهند که در دراز مدت باعث آسیب و صدمه به چشم‌ها می‌شود.

براساس پژوهش محققان دانشگاه مونیخ درمعده خوک نوعی مواد طبیعی وجود دارد که می‌تواند مانند یک روانکار طبیعی عمل کند و تنها با یکبار در روز قرار گرفتن لنز تماسی در محلول حاوی این مولکول به نام موسین (muci- MUC۵AC) لنز برای تمام روز مرطوب بماند و مانع از بروز بیماری خشکی چشم در مصرف کننده شود.

پژوهشگران همچنین درنظر دارند در تحقیقی مشابه برای درمان سندرم خشکی دهان که در زنان در سنین یائسگی وجود دارد از مشابه این ترکیب دارویی استفاده کنند. محققان اعلام کرده‌اند که این طرح نیاز به آزمایش‌های دقیق تری دارد و ابتدا باید برروی نمونه‌های حیوانی به نتایج کافی دست یابند تا درآینده برروی داوطلبان انسانی انجام شود.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.