فواید ماساژ بارداری

166

به گزارش طبیب من به نقل از روزنامه خراسان٬ طبق یک تحقیق انجام شده در دانشکده پزشکی دانشگاه می‌امی، ماساژدرمانی می‌تواند تاثیرات مثبتی در دوران بارداری برای مادر داشته باشد:
کاهش اضطراب
کاهش درد کمرو پا
خواب بهتر
کاهش میزان تولید هورمون استرس
در مطالعه دیگری که در زمینه تاثیر ماساژ در دوران بارداری در زنان افسرده انجام شد، نتایج زیر به دست آمد:
* افزایش میزان تولید هورمون‌های سروتونین ودوپامین (هورمون‌هایی که در افکار عمومی به عنوان جاری کنندگان «حس خوب» شناخته شده است)
کاهش میزان کورتیزول، شاخص استرس در بدن
بهبود خلق و خو
کاهش استرس و دلهره
کاهش درد پشت و پا
بهبود خواب
رهایی از تنش ماهیچه و بهبود سردرد
کاهش ورم دست و پا
بهبود گردش خون
آیا ماساژ بارداری بی‌خطر است؟
به گزارش بیتوته، به دلیل اینکه ماساژهای بارداری انواع گوناگون دارد، پزشکان متخصص مردد هستند که آن را به خانم‌های باردار توصیه کنند. یکی دیگر ازدلایل تردید پزشکان درخصوص انجام ماساژ بارداری، نبود گواهی نامه استاندارد کشوری در خصوص ماساژ بارداری است.
بسیاری از ماساژهای بارداری در سه ماه اول انجام نمی‌شود و دلیل آن به احتمال زیاد سقط جنین است. بعضی از کار‌شناسان، بر این باورند که این نوع ماساژ‌ها سبب سقط جنین نمی‌شود اما تاکنون تحقیقاتی که ارتباط بین ماساژ و سقط جنین را نشان دهد انجام نشده است. به دلیل اینکه بیشتر سقط‌ها در ۳ ماه اول بارداری انجام می‌شود، بعضی از پزشکان متخصص و درمان‌شناسان برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی که به سقط منجرمی شود، انجام ماساژ در این دوره از بارداری را مجاز نمی‌دانند.
به تمام خانم‌های باردار توصیه می‌شود قبل از انجام ماساژهای بارداری، با پزشک متخصص خود مشورت کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.