طبیب من

کد خبر: 10967
گروه : اخبار سایت
تاریخ انتشار: ۱۵ام مرداد ۱۳۹۶ , ۱۲:۰۰
رادیو سلامت برگزار می‌کند:
برای نخستین بار در کشور، جشنواره سوانح و حوادث به همت شبکه رادیویی سلامت از اول شهریور ماه لغایت ۱۵ آذر ماه سالجاری برگزار می‌شود.

به گزارش طبیب من به نقل از خبرنگار مهر، دکتر صدیقه اعتماد سعید، مدیر شبکه رادیویی سلامت و دبیر جشنواره با اعلام این خبر افزود: هدف از برگزاری جشنواره سوانح و حوادث این است که سطح اطلاعات و آگاهی جامعه و برنامه‌سازان را به ‌منظور کاهش آمار ناشی از سوانح و حوادث ارتقا دهیم و به راهکارهای جدید برای کاهش آمار تلفات ناشی از حوادث ترافیکی، طبیعی و خانگی دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۵۰۰ هزار نفر در کشور جان خود را بر اثر حوادث ترافیکی از دست می‌دهند و ۵ میلیون نفر نیز مجروح می‌شوند، ادامه داد: در بسیاری از این موارد یا افراد وسیله نقلیه ایمن ندارند یا بر اثر خطاهای انسانی دچار تلفات می‌شوند.

اعتماد سعید در ادامه تاکید کرد: بدیهی است افزایش آگاهی و اطلاعات عموم جامعه در ارتباط با راهکارهایی که در سراسر دنیا برای کاهش تلفات جاده‌ای به آن‌ها دست یافته‌اند، بسیار کمک‌کننده است. به همین دلیل یکی از محورهای اصلی این جشنواره رادیویی مربوط به حوادث جاده‌ای می‌شود.

مدیر شبکه رادیویی سلامت با اشاره به اینکه در حوادث خانگی نیز بیشترین آسیب به افراد زیر پنج سال وارد می‌شود، اظهار کرد: آموزش والدین و کسانی که مراقب کودک هستند از دیگر محورهای مطرح در این جشنواره است.