رژیم گیاهخواری شادی را از شما می گیرد!

105

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بی‌شک تاکنون در مورد مضرات یک رژیم غذایی گوشتی، اطلاعات زیادی شنیده اید و می دانید که مصرف بیش از اندازه گوشت مشکلاتی از قبیل بیماری های قلبی، چاقی، دیابت و غیره می تواند به همراه داشته باشد. اما با وجود تمام این مشکلات مصرف نکردن این ماده غذایی و ترک یکباره آن نیز می تواند علاوه بر به وجود آوردن مشکلاتی برای بدن، شرایط روحی شما را نیز مختل کند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

مطالعات نشان می دهد، افرادی که گوشت را از برنامه غذایی خود حذف کرده‌اند و از رژیم غذایی گیاهی پیروی می کنند، اکثرا افراد افسرده و ناراحتی هستند و شرایط روحی مساعدی ندارند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه بریستول، محققان دریافتند افراد گیاهخوار نمره بالاتر از حد میانگین در آزمون تشخیص افسردگی کسب کرده اند.

طی این آزمایش که روی 10هزار مرد صورت گرفت، 350 نفر از مردان گیاه خوار بالاترین نمره افسردگی را در مقایسه با دیگر شرکت کننده ها که رژیم غذایی متعادل؛ یعنی مصرف گیاه و گوشت، داشتند، کسب کردند.

محققان بیان می کنند، کمبود ویتامین و مواد معدنی در رژیم غذایی گیاهی نتایج منفی بر روح و سلامت ذهنی افراد می گذارد و از همه مهم‌تر مصرف نکدن گوشت یعنی کمبود ویتامین B12 و خوردن بیش از حد دانه های گیاهی باعث بالارفتن سطح اسیدهای چرب امگا6 می شود که هر دو مسئله منجر به بروز مشکلاتی برای سلامت ذهن و روحیه افراد می شود.

مطالعات همچنین نشان می دهد، مصرف مقدار کمی از غذاهای دریایی خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می دهد.

منبع: brobible

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.