اختلاف سنی زوجین تا چه حد در رضایت زناشویی تاثیر گذار است؟

86

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  عوامل متعددی می‌تواند موجب تنش در زندگی مشترک شود. نگرانی‌های مالی، استرس کاری و خواستن یک کودک جدید برخی از این عوامل هستند. یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که اختلاف سنی زیاد بین زوجین هم ممکن است بر زندگی مشترک تاثیر گذار باشد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

محققان با بررسی زوجینی که در ابتدا زندگی مشترک، رضایت بالایی داشتند دریافتند زمانیکه یک همسر به طور قابل توجهی جوان‌تر باشد، این رضایت ممکن است به زودی از بین برود. آمارهای رسمی هم در ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که حدود ۱۰ درصد از زوج‌های ناسازگار دارای اختلاف سنی زیاد (حداقل ۱۰ سال) هستند.

به تازگی نتایج یک تحقیق در مجله «اقتصاد جمعیت» منتشر شد که در آن اطلاعات بیش از ۱۹ هزار نفر در استرالیا جمع آوری و تاثیر اختلاف سن همسران بر رضایت زناشویی در طول ۱۳ بررسی شده است.

این بررسی نشان داد که در سالهای اول ازدواج، مردانی که با همسران جوان‌تر ازدواج کرده بودند نسبت به مردانی که با زنان بزرگتر از خود ازدواج کرده بودند از رضایت بالاتری برخوردار بودند. البته با توجه به روال ازدواج این نتایج دور از انتظار نبود اما نکته جالب تحقیقات این بود که زنانی که با مردان کوچک‌تر از خود ازدواج کرده بودند نسبت به زنانی که با مردان بزرگ‌تر ازدواج کرده بودند، میزان رضایت بیشتری داشتند.

با این وجود، محققان بر این باورند که رضایت زناشویی اغلب این زوج‌ها کوتاه مدت است. این مطالعه نشان داد که سطوح بالای رضایت زناشویی که توسط همسران با شرکای جوان تجربه می‌شود تقریبا بین ۶ تا ۱۰ سال پس از ازدواج از بین می‌رود. همچنین مطالعات قبلی نشان داده است كه احتمال طلاق در این زوج‌ها بیش از سایرین است.

 

منبع:medicalnewstoday

 

انتهاي پيام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.