«آمبولی شریانی» در پا‌ها شایع‌تر است

142

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بابک شریف کاشانی رئیس بخش قلب بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: ترومبوز آمبولی یکی از علل قابل پیشگیری مرگ است. ترومبوز به معنای تشکیل لخته خون در دیواره داخلی سیاهرگ است که این مساله بیشتر سیاهرگ‌های اندام‌های تحتانی را درگیر می‌کند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

شریف کاشانی افزود: لخته ایجاد شده باعث اختلال جریان خون و در نتیجه منجر به انسداد عروق خون می‌شود. یکی از مهم‌ترین عوارض ترومبوز، آمبولی ریه است.

وی تصریح کرد: پا قسمتی از بدن است که بیشتر دچار ترومبوز و بروز آمبولی ریه می‌شود. بی‌تحرکی، بیماری‌های داخلی پیشرفته، سرطان‌ها، انجام برخی اعمال جراحی، ضربه به پا و شکستگی‌ها از جمله مهم‌ترین علل بروز ترومبوز است.

این متخصص قلب و عروق یادآور شد: برخی افراد نیز به صورت خود به خودی دچار ترومبوز می‌شوند که این مساله در خانم‌ها شایع‌تر از آقایان است.

شریف کاشانی در خصوص راه‌های پیشگیری از ترومبوز خاطر نشان کرد: افراد مستعد می‌توانند با انجام ورزش، داشتن تحرک، دریافت داروی مناسب، انجام درمان‌های مکانیکی و… از بروز ترومبوز پیشگیری کنند.

رئیس بخش قلب بیمارستان مسیح دانشوری یادآور شد: آمبولی ریه خطر مرگ را به همراه دارد به همین دلیل توجه به پیشگیری از ترومبوز بسیار مهم است.

گفتنی است؛ نوزدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق با حضور متخصصان قلب، متخصصان سایر رشته‌ها نظیر جراحی قلب، مغز و اعصاب، طب اورژانس، داخلی، بیهوشی قلب و قلب اطفال و همچنین بیش از ۲۵۰ نفر سخنران و هیات رئیسه از اساتید کشور و حدود ۳۰ سخنران از آمریکای شمالی، انگلیس، آلمان، فرانسه، اتریس، اسپانیا، ایتالیا، ژاپن، اتریش، جمهوری چک ۲۱ تا ۲۴ شهریور در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.