بیماران مبتلا به سکته مغزى چشم انتظار حمایت سازمان‌های بیمه گر

101

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجازی متخصص مغز و اعصاب اظهار کرد: دسترسی دارو برای بیماران سکته مغزی موضوعی است که علی رغم حمایت‌های معاونت درمان وزارت بهداشت به آن توجه جدی نمی‌شود و این در حالی است که باید بیمه‌ها تعهدات خود را به طور کامل عملیاتی کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: خدمات بیمه‌ها در تحت پوشش قرار دادن دارو‌های سکته‌های مغزی نیمه کاره است و بیماران چشم انتظار حمایت سازمان‌های بیمه گر هستند.

وی گفت: در صورتی که شتاب آگاه سازی در پیشگیری و درمان سکته‌های مغزی توسط وزارت بهداشت و انجمن سکته مغزی با پوشش بیمه‌ها همگام شود وضعیت بیماران بهتر می‌شود.

حجازی تصریح کرد: داروهای سکته مغزی برای فرد بالغ ویال تحت پوشش بیمه است اما اگر ویال دوم نیاز باشد بیمه هزینه دوم را تقبل نمی‌کند و بیماران سکته مغزی باید هزینه‌های غیرمنصفانه‌ای را متحمل شوند.

وی اظهار کرد: پیشگیری از سکته مغزی جزو اهداف اصلی نظام سلامت است و بنابراین خدمات نیمه کاره بیمه گران منطقی نیست.

حجازی گفت: چندی پیش نیز شاهد معرفی بر‌ترین بیمارستان‌ها در حوزه درمان سکته مغزی و قلبی بودیم که سه دانشگاه تبریز، زنجان و قم در زمینه سکته‌های مغزی و هفت بیمارستان در زمینه قلب و عروق معرفی شدند.

یک متخصص مغز و اعصاب افزود: حرکت وزارت بهداشت در پیشگیری و درمان گام عملیاتی خوبی است که آغاز شده و فرهنگ سازی وسیع سکته‌های مغزی و زمان طلایی در سه ساعت اول نیز گام دیگر در کنترل سکته‌های مغزی است.

حجازی ادامه داد: در کشور ما دومین عامل مرگ و می‌ر، سکته مغزی است و به نظر می‌رسد با فرهنگ سازی می‌توان به جایی رسید که استروک از دومین عامل مرگ در کشور خارج شود.

وی اهتمام وزارت بهداشت در بحث سکته مغزی را انگیزه‌ای برای ارائه هرچه بیشتر خدمات از سوی انجمن سکته مغزی و متخصصان مغز و اعصاب دانست و مشارکت فعالانه بیمه گران را حسن ختام خدمات به بیماران سکته مغزی برشمرد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.