طبیب من

کد خبر: 11249
گروه : اخبار سایت
تاریخ انتشار: ۱۶ام مرداد ۱۳۹۶ , ۱۴:۳۰
محققان می‌گویند؛
یافته‌های یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بیماری‌های سبک زندگی نظیر فشارخون بالا و مشکلات مفاصل در بین افراد ساکن در برج‌های بلند شایع‌تر است.

به گزارش طبیب من به نقل از خبرنگار مهر، طبق بررسی‌های اخیر محققان نیز مشخص شد در حدود ۲۰ درصد افراد بزرگسال بین ۴۰ تا ۵۵ سال دارای فشارخون بین ۱۴۰ تا ۱۵۹ هستند که نشانه پیش فشارخون بالاست.

طبق اعلام سازمان سلامت جهانی، در بیماری فشارخون بالا عروق خونی به طورمداوم موجب افزایش فشار می‌شوند. خون از طریق عروق از قلب به سایر نقاط بدن حمل می‌شود. با هر تپش قلب، خون به عروق پمپاژ می‌شود.

فشار خون به وسیله نیروی فشار خون در مقابل دیواره‌های رگ‌های خونی به هنگام پمپاژ از طریق قلب، ایجاد می‌شود. هرچقدر فشار بیشتر باشد، قلب سخت‌تر عمل پمپاژ را انجام می‌دهد.

در یک بررسی جهانی سلامت مشخص شد ۴۰ درصد سالمندان بالای ۶۰ سال دارای مشکلات مفاصلی نظیر آرتروز یا پوکی استخوان هستند. به گفته پزشکان، کشور هند پایتخت پوکی استخوان جهان بوده و تا سال ۲۰۲۵ بالغ بر ۶۰ میلیون نفر در این کشور مبتلا به این بیماری خواهند بود.

به گفته محققان، عدم تحرک و فعالیت فیزیکی ناشی از سکونت در ساختمان‌های بلند فاکتور پرخطر ابتلا به فشارخون بالا و مشکلات مفاصلی است.

انتهای پیام/