علت گرایش به داشتن «لبخند هالیودی»

109

به گزارش طبیب من به نقل از خبرنگار مهر، دکتر رامین آغنده متخصص پروتزهای دندانی به ماجرای «لبخند هالیودی» اشاره کرد و گفت: ماجرای لبخند هالیودی برای کسانی بود که پشت دوربین بازی می‌کردند و به عنوان یک عضو موقت، روی دندان‌های آن‌ها قرار می‌گرفت و صرفا برای بازی کردن بود و بعد از پایان فیلم برداری از دهان خارج می‌شد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: چون این هنرپیشه‌ها، دندان‌های زیبا و یک ردیف داشتتند، به «لبخند هالیودی» معروف شد.

آغنده ادامه داد: حالا این تمایل در جامعه ایجاد شده که لبخند زیبا را به صورت دائمی در دهان داشته باشند.

این فلوشیپ پروتزهای دندانی، در عین حال یک نکته را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید توجه داشت آن چیزی که مشکلی زیبایی دندان‌ها را ایجاد می‌کند، نمی‌توان بدون حذف علت تخریب دندان‌ها از بین برود. در واقع باید گفت، آن لبخندی زیبا‌تر است که به واسطه از بین بردن علت تخریب دندان‌ها ایجاد شده باشد.

وی با اشاره به همایشی که تحت عنوان اخلاق و زیبایی در دندانپزشکی قرار است برگزار شود، افزود: ما تلاش خواهیم کرد در این همایش بدانیم که علت ایجاد مشکل زیبایی دندان چیست و با حذف آن علت، به دنبال ایجاد لبخندی زیبا و با دوام‌تر باشیم.

آغنده با تاکید بر این مطلب که هر لبخندی می‌تواند باعث زیبایی شود، تصریح کرد: برخی افراد سلامت روان خود را پای زیبایی می‌گذارند، بطوریکه با انبوهی از مشکلات اقتصادی مواجه‌اند، اما چون دنبال زیبایی دندان هستند و هزینه‌های آن را نمی‌توانند تامین کنند، به ناچار سراغ همکاران تجربی یا کم تجربه می‌روند که برای قیمت ارزان، از مواد با کیفیت پایین استفاده می‌کنند.

وی به افرادی که سراغ زیبایی دندان‌ها می‌روند، توصیه کرد یا اصولی درمان کنند و یا اصلا سراغ درمان نروند که عوارض در پی داشته باشد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.