سوار ترن هوایی شوید و سنگ کلیه خود را دفع کنید!

129

به گزارش طبیب من به نقل از جام جم آنلاین، سنگ‌های کلیه، نهشته‌های معدنی هستند که در ادرار یافت می‌شوند و دفع آن‌ها بسیار دردناک است. نتایج این مطالعات به تازگی منتشر شده و راهی ساده را برای افراد بیمار پیشنهاد می‌دهد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

«دیوید وارتینگر» محقق اصلی و اورولوژیست دانشگاه ایالت می‌شیگان، این ایده را از بیمارانی گرفته که در طول تعطیلات بهار توانسته‌اند احساس بهتری را تجربه نمایند.

وی در این ارتباط می‌گوید: «من به همراه یکی از دانشجویانم از یکی از بیماران شنیدیم که وی سه بار سوار ترن هوایی شده و بعد از هر دفعه توانسته یک سنگ کلیه را دفع کند.»

آن‌ها برای آزمایش ایده خود، با استفاده از سیلیکون و چاپگر سه بعدی و بر اساس مشخصات یک بیمار مرد، سنگ کلیه‌ای مصنوعی ساختند و آن را درون نمونه ادرار شخص بیمار قرار دادند. سپس راهی «دنیای والت دیسنی» شدند تا ایده خود را مورد بررسی قرار دهند.

آن‌ها بیش از ۲۰ بار سوار ترن هوایی شدند. نمونه در یک کیف قرار گرفته بود و ارتفاعی مشابه با حالت عادی داشت (حالتی که یک فرد بیمار در ترن نشسته باشد.) آن‌ها به طور جدا گانه نیز ۲۰ بار سوار دیگر ترن‌های هوایی این شهر بازی شدند.

نکته مهم اینجاست که برای موثر بودن این روش لزوما نباید ترن‌های هوایی وحشتناک را تجربه کنید. حتی تکان‌های ملایم و مدیریت شده نیز می‌توانند در دفع سریع سنگ کلیه موثر باشند. در این تحقیقات ثابت شد که نشستن در عقب ترن می‌تواند ۶۴ درصد سنگ را از بین ببرد، در حالی که نشستن در جلوی ترن تنها ۱۷ درصد آن را دفع خواهد کرد.

این روش بیشتر در دفع سنگ‌های کلیه کوچک با اندازه کمتر از ۴ میلیم‌تر موثر است. پژوهشگران هنوز هم قصد دارند تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام دهند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.