ورزش هوازی یا قدرتی، کدامیک برای سلامتی بهترند؟

163

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛  ورزش‌های هوازی به یک معجزه برای سلامتی شبیه‌اند. یک تحقیق نشان می‌دهد که تمرینات منظم که باعث افزایش ضربان قلب می‌شوند وقتی در یک دوره زمانی تکرار شوند همانند یک جادو برای سلامتی عمل می‌کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

انجام این ورزش‌ها باعث می‌شوند تا مغز به راحتی کار کند، احساس بهتری داشته باشید و بدن را در مقابل بیماری‌هایی که با افزایش سن رخ می‌دهد مقاوم‌تر می‌کنند.

یک محقق در دانشکده پزشکی هاروارد می‌گوید: «ورزش هوازی تاثیر منحصر به فردی در ایجاد آرامش، مقابله با افسردگی و از بین بردن استرس دارد.»

اما چقدر باید به یک ورزش هوازی مانند دوچرخه سواری، شنا و یا راه رفتن پرداخت تا از این مزایا بهره‌مند شد؟

به طور کلی، تحقیقات نشان می‌دهد که برای استفاده از این سحر و جادو باید روزانه (یا حداقل ۴ روز در هفته) به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ورزش کنید.

یک تحقیق جدید بر روی صد‌ها نفر از بازماندگان سرطان سینه که دچار عوارض شیمی درمانی شامل از دست دادن حافظه و مشکل تمرکز شده بودند نشان داد که ۳۰ دقیقه تمرین روزانه هوازی مانند پیاده روی سبب ارتقا قابل ملاحظه‌ای در آزمون‌های‌شناختی آن‌ها شده است. یک مطالعه دیگر نیز نشان داد که پیاده روی روزانه به مدت ۳۰ دقیقه در سالمندان ۶۰ تا ۸۸ ساله (بعد از ۳ ماه) سبب تقویت حافظه می‌شود. مبارزه با افسردگی نیز یکی دیگر از فواید اثبات شده ورزش‌های هوازی است.

ورزش‌های هوازی را با ورزش‌های قدرتی ترکیب کنید

اگر می‌خواهید که ورزش کردن بهترین نتیجه را برای مبارزه با بیماری‌های قلبی و مغزی داشته باشد بهتر است که ورزش‌های هوازی را با تمرینات قدرتی ترکیب کنید.

یک مطالعه که در مجله پزشکی بریتانیا چاپ شده است نشان داد که در افراد بالای ۵۰ سال، بهترین نتایج برای سلامت مغز و قلب، از روشی بدست می‌آید که در آن تمرینات هوازی با تمرینات مقاومتی ترکیب شده باشد. این تمرینات ورزشی باید حداقل به مدت ۴۵ دقیقه و ۴ بار در هفته تکرار شوند.

محققان هنوز مطمئن نیستند که چرا این نوع ورزش به بدن کمک می‌کند، اما برخی مطالعات نشان می‌دهد که این امر با افزایش جریان خون، انرژی تازه و اکسیژن را به بافت‌های بدن به خصوص مغز می‌رساند که تاثیر زیادی در حفظ سلامتی و روحیه افراد دارد.

 

منبع:businessinsider

 

انتهاي پيام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.