پرورش گرافت پوستی برای درمان دیابت نوع ۲ و چاقی

89

به گزارش طبیب من به نقل از سلامت آنلاین، گیزمگ خبر داد: محققان این سلول‌ها را در یک ظرف آزمایشگاهی به منظور ایجاد گرافت پوستی پرورش دادند. این گرافت‌ها به طور بالقوه برای درمان دیابت و چاقی مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند راهی جدید برای انجام ژن درمانی در جهت درمان انواع بیماری‌ها فراهم کنند.
پزشکان توانسته‌اند سلول‌های بنیادی پوست را از بیماران سوختگی برداشته و از دهه ۱۹۷۰ گرافت‌های پوستی را در آزمایشگاه پرورش دهند.
با این حال، در این مطالعه که اخیرا در مجله Cell Stem Cell منتشر شده، محققان سلول‌های پوست موش را به منظور ارائه گرافت‌های پوستی برای موش‌ها توسعه دادند و بر این باورند که این تکنیک می‌تواند روزی در انسان‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.
آن‌ها ژن پپتید ۱ شبه گلوکاگون (GLP۱)، یک هورمون که ترشح انسولین را از پانکراس تقلید می‌کند، در سلول‌های پوست قرار دادند.
تحریک تولید انسولین در درمان دیابت مفید است، اما GLP۱ همچنین می‌تواند اشت‌ها را کاهش داده و به درمان چاقی کمک کند. سلول‌های پوستی اصلاح شده ژنتیکی در آزمایشگاه به گرافت پوست تبدیل شدند و سپس محققان آن‌ها را به موش‌ها تزریق کردند.
به گفته محققان این روش می‌تواند در انسان و سایر انواع ژن درمانی مفید باشد و این روش می‌تواند راه امنی در دراز مدت برای درمان بسیاری از بیماری‌ها فراهم کند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.