ویتامین E و فواید آن برای مردان

101

به گزارش طبیب من به نقل از مجله دکتر سلام٬  ویتامین E در طیف گسترده‌ای از مواد غذایی از جمله غلات سبوس دار، تخم مرغ و سبزیجات برگ دار یافت می‌شود. بهترین راه برای بدست آوردن مقادیر کافی ویتامین E دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم است که غنی از آنتی اکسیدان‌ها باشد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

افزایش سیستم ایمنی بدن
آنتی اکسیدان‌ها مانع بروز آسیب‌های سلولی می‌شوند. ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی است که نقش ویتامین محلول در چربی را نیز ایفا می‌کند. یکی از اثرات مصرف ویتامین E تقویت سیستم ایمنی بدن است. افزایش مصرف این ویتامین بخصوص در مردان بالای ۶۵ سال کاهش ابتلا به عفونت‌های دستگاه تنفسی را بهمراه دارد.

سلامت قلب
پزشکان این ویتامین را برای خواص آنتی اکسیدانی آن و همچنین جهت افزایش دو نوع آنزیم که سبب آزاد شدن پروستاسیکلین از طریق سرکوب متابولیسم اسیدآرشیدونیک، می‌شناسند. و این امر سبب کاهش تجمع پلاکتی که به بیماری‌های قلبی و عروقی می‌انجامد، می‌شود.
عفونت ادراری در مردان به چه دلایلی رخ می‌دهد؟

حمله به رادیکال‌های آزاد
ورزش برای سلامتی شما بسیار خوب است، اما آسیب رادیکال‌های آزاد به علت تمریات افزایش می‌یابد. آن‌ها محصولات جانبی سمی ناشی از سوخت و ساز بدن هستند که می‌توانند منجر به بروز آسیب‌های بافتی شوند. ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی در پاکسازی این نوع از رادیکال‌های آزاد است.

افزایش باروری
کمبود ویتامین E یکی از دلایل ناباروری شناخته شده است. طبق تحقیقات صورت گرفته مصرف این ویتامین آسیب به سلول‌های اسپرم ناشی از گردش رادیکال‌های آزاد را کاهش می‌دهد. مطالعات نشان می‌دهند که کاهش قابل توجهی در استرس اکسیداتیو سلول‌های اسپرم مشاهده شده است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.