طبیب من

کد خبر: 11355
گروه : خبرکده , ویژه
تاریخ انتشار: ۱۶ام مرداد ۱۳۹۶ , ۱۵:۳۴
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ویژگیهای یک شامپوی مناسب را بیان کرد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از ایفدانا، منوچهر دادگرنژاد معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو شامپو را ترکیب مناسبی از یک پاک کننده معرفی کرد که عموماً به صورت مایع بوده و به منظور شستشوی بدن یا موی سر استفاده می شود.

وی اضافه کرد: این فرآورده در هنگام شستشوی بدن یا موها چربی و آلودگی های سطحی را  بدون آنکه اثر نامطلوبی بر روی مو و یا پوست از خود برجای بگذارد، پاک می کند.

وی همچنین افزود: اثر شامپو بر روی پوست و موی سر یک اثر سطحی بوده و هیچگونه جذب یا اثر عمقی بر آنها ندارد، لذا موی سر بعد از شستشو، باید براق، طبیعی، بدون شوره، سفیدک و یا شکنندگی باقی بماند.

شامپوها می توانند علاوه بر ماده موثره پاک کننده، بمنظور لطافت بیشتر مو حاوی مواد نرم کننده نیز باشند.

این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو  رایج ترین نوع تقسیم بندی شامپو ها را براساس قدرت پاک کنندگی به انواع مخصوص موهای چرب، معمولی و خشک تقسیم کرد.

وی شفافیت و عاری بودن از هرگونه مواد خارجی و یکنواخت را از ویژگیهای فیزیکی یک  شامپوی مناسب ارزیابی کرد و با اشاره به اینکه یک شامپوی خوب در صورت بسته بندی مناسب و نگهداری در شرایط استاندارد حتما فاقد بوی نامطبوع است؛ خصوصیات دیگر یک شامپوی مناسب را  شسته شدن سهل آن از روی پوست و بین موها  و عدم حساسیت روی پوست و مو دانست.

دادگر نژاد تصریح کرد: ویژگیهای دیگری مثل رنگ و بوی مطبوع و مناسب، خاصیت براق سازی مو و شانه پذیری  آسان موی موطوب نشانه هایی از یک شامپوی قابل مصرف می باشد.

معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در مورد استفاده از محصولات غیر اصیل هم هشدار هایی داد و گفت: چنین محصولاتی می توانند باعث ترشح بیش از حد چربی در مو  و پوست همچنین تحریک چشم و پوست شده و اثر نامطلوب بر روی پوست، موی سر و چشم بگذارد.

وی در پایان با برشمردن نکات قابل توجه مثل مشخصات بسته بندی محصولات ساخت داخل اعم از نام و آدرس کارخانه تولیدکننده، وزن آن و بطور کلی ترکیبات و مواد تشکیل دهنده در زمان تهیه شامپو، بیشترین اهمیت را در توجه به پروانه بهداشتی سازمان غذا و دارو، تاریخ تولید و انقضاء محصول و شرایط نگهداری آن عنوان و در خصوص محصولات وارداتی نیز گفت: برای پیشگیری از دسترسی به کالای تقلبی و قاچاق حتما باید از طریق برچسب اصالت آن را مورد استعلام قرار داد.

انتهای پیام/