ریکاوری سریع بدن بعد از ورزش با این مواد غذایی!

61

اکثر افراد هنگام مواجه با درد عضلات سونای مادون قرمز، ماساژ درمانی و انجام حرکات یوگا را برای کاهش درد خود امتحان می کنند. اما پیشنهادات بهتری در مورد کاهش درد عضلات پس از انجام یک تمرین سخت وجود دارد.

محققان در این باره بیان می کنند اگر در رژیم غذایی که پس از ورزش مصرف می کنید قند کافی وجود نداشته باشد و به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نکنید نمی توانید درد ناشی از انجام حرکات ورزشی که به ماهیچه ها وارد می شود را کاهش دهید.

در ادامه به معرفی 4 نوع ماده غذایی می پردازیم که همه افراد به ویژه ورزشکاران از خوردن آن ها لذت می برند و می توانند با این موا غذایی شاهد ریکاوری سریع بدن خود باشند.

 

نوشیدنی ضد درد بنوشید

می توانید پس از تمرین برای زمانی که عضلات به ترمیم نیاز دارند از آب گیلاس یا گیلاس استفاده کنید. گیلاس به دلیل داشتن ترکیبات متعدد آنتی اکسیدان و پلی فنول های ضد التهاب به کاهش درد و رفع کوفتگی بدن کمک فراوانی می کند. محققان بیان می کنند، افرادي كه آب گيلاس می نوشند قواي عضلاني آنها پس از ۹۶ ساعت اندكي افزايش می یابد و نيروي عضلاني بيشتري را حفظ می کنند.

 

ماهیچه ها را با این دو ماده تقویت کنید

لوسین یکی از مهم ترین اسید آمینه ها برای ریکاوری عضلات پس از تمرین است زیرا باعث افزایش سنتز پروتئین عضلات می شود. بنابراین می توانید به راحتی با خوردن سفیده تخم مرغ  آن را جذب بدن کنید. همچنین دانه های کربوهیدراتی مانند برنج قهوه ای به دریافت پروتئین برای ترمیم عضلات کمک فراوانی می کند.

 

با زردچوبه پروتئین بخورید

شیر طلایی که مخلوطی از شیر و زردچوبه است یکی از نوشیدنی های مناسب  برای ورزشکاران محسوب می شود. پروتئین موجود در زردچوبه به ترمیم عضلات کمک فراوانی می کند. زردچوبه خواص آنتی‌اکسیدانی، ضدالتهابی دارد و حاوی ترکیبات مفیدی مانند کورکومین است که خواص درمانی بالایی دارد. شیر طلایی با مشکلاتی از قبیل آرتریت، آرتروز و دردهای مفصلی و عضلانی نیز مقابله می‌کند.

 

سیب زمینی شیرین را فراموش نکنید

سیب زمینی شیرین دارای کربوهیدرات کاملی است که پس از یک تمرین سخت که قند( انرژی) ذخیره شده در عضلات کاهش می یابد بسیار مصرف آن توصیه می شود. به منظور ریکاوری و بهبود حال بدن بعد از ورزش گلیکوژن را از طریق کربوهیدرات به بدن باز گردانید، از این رو نشاسته ای که در سیب زمینی شیرین یافت می شود بهترین ماده برای بازگرداندن گلیکوژن است که می تواند انرژی مورد نیاز جهت تمرینات ورزشی رابرای عضله فراهم می کند.

 

 

https://www.mindbodygreen.com/articles/these-are-the-best-foods-to-eat-for-recovery

انتهای پیام/

سایت فیلتر است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.