حسرت بزرگ انسان‌ها در پایان زندگی چیست؟

119

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ وقتی به پایان عمر نزدیک می شویم، احتمالا این سؤال برای همه به وجود میاد که برای چه چیزی بیشتر حسرت می خوریم؟ اینجاست که دو استاد و متخصص روانشناسی در پاسخ دادن به این سؤال به ما کمک می کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

دکتر مایک موریسون و دکتر نیل روز از دانشگاه ایلینویز در یک پژوهش، پرسشنامه ای را طراحی کردند و به صورت تصادفی به 370 زن و مرد آمریکایی ارسال کردند. نتایج نشان داد بیشتر مردم به خاطر مسائل و روابط عاطفی حسرت می خورند و مسائل مربوط به آموزش و شغل از درجه اهمیت کمتری برخوردار است.

18 درصد شرکت کنندگان، شکست عشقی را عامل اصلی حسرت خوردن می دانستند و 16 درصد مسائل مربوط به خانواده را عنوان کردند. مسائل و مشکلات مربوط به آموزش با 13 درصد، شغل با 12 درصد و مالی با 10 درصد از درجه اهمیت کمتری برخوردار بودند. همچنین مسائل مربوط به فرزندان و سلامت به ترتیب با 9 و شش درصد کم اهمیت ترین مسائل عنوان شدند.

تحلیل نتایج نشان دهنده اهمیت روابط اجتماعی از قبیل روابط عاشقانه، شکست عشقی، خانواده یا فرزندان است که با 43 درصد مهمترین موضوع حسرت خوردن مردم به شمار می رود.

نتایج تحقیقات علمی نشان می دهد بخش بزرگی از سلامت ما وابسته به ارتباطات ماست و ارتباطات اجتماعی موفق می تواند به بهبود افسردگی و بهبودی بیماری های قلبی کمک کند. همچنین خانواده و دوستان به ما کمک می کنند تا در زندگی خوشحال تر و راضی تر باشیم.

سرپرست این پژوهش در این رابطه اظهار داشت: «مردم به شدت به دنبال داشتن روابطی مستحکم و استوار با دیگران هستند و زمانی که این روابط به مشکل برمی خورد، آنها ناراحت می شوند و با اظهار تاسف و حسرت خوردن این مطلب را نشان می دهند.»

برای کمتر حسرت خوردن در پایان عمر بهتر است در زمینه بهبود روابط اجتماعی خود هر کاری را که از شما بر می آید، انجام دهید؛ چرا که حسرت انجام ندادن کار بدتر از حسرت انجام دادن آن است.

منبع: Reader’s Digest

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.