«تنهایی» و «انزوای اجتماعی» تهدیدی بزرگ‌تر از چاقی

92

به گزارش طبیب من به نقل از خبرنگار مهر، داشتن ارتباط اجتماعی با دیگران یک نیاز انسانی بسیار مهم و اساسی تلقی می‌شود که برای سلامت و بقاء ضروری است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

جولیان هولت لونستاد، سرپرست تیم مطالعه در دانشگاه بریگام یانگ، در این باره می‌گوید: «نتایج مطالعات ما نشان می‌دهد نسبت بزرگی از جمعیت آمریکا انزوای اجتماعی را تجربه می‌کنند.»

مطالعات نشان می‌دهد حدود ۴۲. ۶ میلیون فرد بزرگسال بالای ۴۵ سال در ایالات متحده آمریکا از تنهایی مزمن رنج می‌برند. بعلاوه طبق جدید‌ترین داده‌های آماری، بیش از یک چهارم جمعیت تنها زندگی می‌کنند، بیش از نیمی از جمعیت مجرد هستند، و نرخ ازدواج و تعداد فرزندآوری کاهش یافته است.

به گفته هولت لونستاد، «این روند نشان می‌دهد که جمعیت آمریکا ارتباط اجتماعی بسیار کمتری داشته و تنهایی بیشتری را تجربه می‌کند.»

در این مطالعه ابتدا داده‌های ۱۴۸ مطالعه مربوط به بیش از ۳۰۰ هزار شرکت کننده بررسی شد و مشخص شد ارتباط اجتماعی بیشتر با ۵۰ درصد کاهش ریسک مرگ زودهنگام مرتبط است.

سپس در مطالعه‌ای دیگر، نتایج ۷۰ تحقیق شامل بیش از ۳. ۴ میلیون نفر از سراسر دنیا بررسی شد و تاثیر سه فاکتور انزوای اجتماعی، تنهایی یا تنها زندگی کردن بر نرخ مرگ و میر مورد بررسی قرار گرفت.

محققان دریافتند هر سه فاکتور تاثیر مساوی و چشمگیری بر ریسک مرگ زودهنگام داشتند و حتی تاثیرشان به اندازه چاقی یا حتی فرا‌تر از آن بود.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.