اضافه‌شدن درس بهداشت و تغذیه به سیستم آموزشی کشور

58

به گزارش طبیب من به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید محمد هادی ایازی٬ معاون اجتماعی وزارت بهداشت اظهار داشت: ارتقای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی بیش از ۲۸ هزار کلاس مدارس، کنترل شیر مدارس و ممنوعیت عرضه مواد غذایی فسادپذیر مانند کالباس، سوسیس، چیپس و نوشابه‌های گازدار با رویکرد کنترل بوفه مدارس، فقط بخشی از نتایج اجرای این تفاهم‌نامه بود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی تصریح کرد: در طول یک سال تحصیلی، بیش از ۱۲۵ هزار بازدید از ۱۱۴ هزار مدرسه، بیش از ۶۳ هزار مورد بازدید از ۳۶ هزار جایگاه توزیع شیر و بیش از ۴ هزار نمونه‌برداری از شیر انجام شد که برخی موارد به‌علت غیربهداشتی بودن به لغو قرارداد با برخی از کارخانجات منجر شد.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت به دومین تفاهم‌نامه بین دو وزارتخانه با موضوع خودمراقبتی، اشاره کرد و گفت: در این تفاهم‌نامه با همکاری معاونت سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش و معاونت بهداشت وزارت بهداشت یک‌میلیون و ۲۷۰ هزار دانش‌آموز به‌عنوان سفیران سلامت فعالیت خود را در مدارس آغاز کردند که اقدام بسیار تأثیرگذاری در حوزه سلامت و ارتقای آموزش و سواد سلامت است.

ایازی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه «نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش‌آموزان» بین ۹ دستگاه از جمله وزارت بهداشت و آموزش و پرورش با هدف مراقبت و ارتقای سلامت اجتماعی دانش‌آموزان، یادآور شد: در ابتدا این تفاهم‌نامه به‌صورت پایلوت در ۶ استان و ۷۲ مدرسه دخترانه و پسرانه اجرا شد و از مهرماه سال جاری نیز در ۳۱ استان و ۳۸۴ مدرسه گسترش می‌یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تفاهم‌نامه بهداشت دهان و دندان نیز در سال ۹۴ بین دو وزارت آموزش و پرورش و بهداشت و درمان امضا شد و براساس آن، تمامی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی که حدود ۷ میلیون نفر بودند تحت فلورایدتراپی قرار گرفتند. همچنین آموزش بهداشت دهان و دندان به معلمان، اولیا و دانش‌آموزان نیز ارائه شد.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در مراسم امضای تفاهم‌نامه وزرای بهداشت و آموزش و پرورش برای ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان دارای بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج، عنوان کرد: تفاهم‌نامه ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان دارای بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در بیمارستان‌ها موجب برطرف شدن دغدغه‌های مدیریت آموزشی و نظام سلامت در کشور می‌شود.

ایازی یادآور شد: خوشبختانه وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۵ برای حوزه سلامت ردیف بودجه خاص در نظر گرفته است و این اعتبارات برای اجرای ۵ برنامه که شامل ۳ برنامه در حوزه سلامت و ۲ برنامه در حوزه پیشگیری است، اختصاص یافته است.

وی در پایان از اقدامات انجام‌شده در اضافه شدن درس بهداشت و تغذیه و انسان سالم و محیط زیست به‌مدت ۴ ساعت در هفته برای دوره متوسطه دوم و کلاس یازدهم تقدیر کرد و گفت: درسنامه آموزش جامع سلامت توسط وزارت بهداشت و آموزش و پرورش برای پیش‌بینی در تمام مقاطع به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی کتب درسی ارائه شده است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.