گول سالم بودن این موادغذایی را نخورید

72

به گزارش طبیب من به نقل از  جام جم، با برخی موادغذایی ناسالمی که تصورمی شود سالم هستند آشنا شوید.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

آبمیوه
آبمیوه یکی از بد‌ترین نوشیدنی‌هایی است که می‌توانید مصرف کنید. اگر هوس یک خوراکی میوه خوش طعم کرده‌اید، بهترین گزینه، خوردن یک تکه میوه است. میوه‌ها حاوی فیبر هستند، اما آبمیوه حتی اگر ۱۰۰ درصد طبیعی باشد، فقط حاوی قندهاست.

محصولات غذایی بدون قند
بیشتر این محصولات حاوی قندهای مصنوعی هستند که به دلیل داشتن اسپارتام، سرطان‌زا بوده و برای سلامت مضر هستند. هرچند برخی محصولات هم هستند که در آن‌ها از منابع قندی طبیعی مانند گیاه آگاو استفاده می‌شود، با این حال بهتر است به دنبال تهیه محصولاتی باشید که به‌هیچ‌وجه قند ندارند.

ماست‌های طعم‌دار
به دو دلیل بهتر است ماست‌های ساده با طعم طبیعی را بر ماست‌های میوه‌ای و طعم‌دار ترجیح بدهید. دلیل اول اینکه به احتمال زیاد میوه طبیعی در این ماست‌ها وجود ندارد و دلیل دوم اینکه این نوع ماست‌ها حاوی قند بسیار بیشتری هستند.

میوه‌های خشک
این نوع میوه‌ها علاوه بر مواد نگهدارنده‌ای که به آن‌ها اضافه می‌شود حاوی قند فراوانی هستند. به‌عنوان مثال یک بسته انبه خشک حاوی ۲۷ گرم قند است. قبل از خرید میوه‌های خشک، ارزش غذایی آن‌ها را بررسی کنید. همچنین خشک کردن میوه، برخی آثار منفی را در مواد مغذی آن‌ها به جای می‌گذارد که مهم‌ترین آن، کاهش یا حذف برخی ویتامین‌ها (از‌جمله ویتامین C و اسید فولیک) است.

محصولات غذایی بدون چربی
طبق بررسی که در انگلستان انجام شد محصولات غذایی کم چرب یا بدون چربی می‌توانند حاوی ۱۰ درصد کالری بیشتر و ۴۰ درصد قند اضافی باشند. چربی‌ها معمولا طعم‌دهنده غذا هستند و وقتی چربی از موادغذایی حذف می‌شود، طعم غذا نیز از بین می‌رود. شرکت‌های تولیدکننده محصولات غذایی با اضافه کردن قند‌ها و طعم‌های افزودنی، نبود چربی را جبران می‌کنند.

پاپ کورن مایکروویوی
ترکیبات مضر زیادی در این پاپ کورن‌ها وجوددارد. برنج بو داده یا پاپ کورنی که روی اجاق تهیه می‌شود بهترین گزینه برای جایگزینی با این پاپ کورن‌های مضر هستند، زیرا می‌توان در تهیه آن‌ها میزان روغن و کره را کنترل کرد و نگران اضافه شدن چربی‌های ترانس به آن‌ها نبود.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.