۵ خاصیت گیلاس در کنترل قند خون

101

به گزارش طبیب من به نقل از خراسان٬ هیچ چیزی در تابستان بهتر از میوه تازه نیست. در واقع این فصل سرشار از میوه‌هایی است که خواص متعددی دارند. یکی از این میوه‌ها گیلاس است. اگر به دنبال بهانه‌ای هستید که گیلاس بیشتری بخورید، در این مقاله ازخواص شگفت انگیزاین میوه خوش رنگ تابستانی برایتان می‌گوییم.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

۱- کاهش التهاب
گیلاس سرشار از آنتی اکسیدان است و این را می‌توان به سادگی از روی رنگش تشخیص داد. گیلاس سرشار ازآنتوسیانین است که درست مانند داروهایی نظیر ایبوپروفن با التهاب مقابله می‌کند.

۲- کمک به خواب بهتر
گیلاس سرشار از ملاتونین است که یکی از هورمون‌های اصلی و تاثیر گذار در چرخه خواب و بیداری است. در یک تحقیق که روی دو گروه انجام شد یکی شربت گیلاس نوشید و گروه دیگر شربتی دیگر. در پایان هفته مشخص شد سطح ملاتونین گروهی که گیلاس مصرف کرده بودند، افزایش یافته است.

۳- بهبود تعادل قند خون
در مصرف برخی میوه‌ها به دلیل اینکه سرشار از قند است، کمی احتیاط می‌شود. اما گیلاس شاخص گلیسمی پایینی دارد.

۴- مقابله با سرطان و پیری
متاسفانه در سال‌های اخیر نرخ ابتلا به سرطان افزایش چشمگیری داشته است. خبر خوب اینکه گیلاس سرشار است از فیتوشیمیایی‌هایی نظیر ترپنس که می‌تواند جلوی رشد سرطان را بگیرد و عملکرد سیستم ایمنی را افزایش دهد.

۵- وزن سالم
گیلاس شاخص گلیسمی پایینی دارد اما سرشار از فیبر است که شاخص بسیار مهمی در کنترل وزن و بهبود میکروبیم بدن است. بسیاری از ما به اندازه کافی فیبر دریافت نمی‌کنیم. بنابراین گیلاس می‌تواند گزینه مناسبی برای افزودن به برنامه غذایی باشد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.