بیوگرافی سید حسن قاضی‌زاده هاشمی

117

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه، ۱۷ مردادماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعضای کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس معرفی کرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در میان اعضای پیشنهادی سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت دولت یازدهم به‌ عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت در دولت آینده برای کسب رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت دولت دوازدهم، چشم‌ پزشکی که قبل از حضور در دولت، ‌ به‌ دلیل راه‌اندازی بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی نور شهرت داشت و او را یکی از متمول‌ترین پزشکان ایران می‌دانستند.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، فروردین ماه ۱۳۳۸ در فریمان دیده به جهان گشود. پدر او از چهره‌های مورد وثوق شهر بود و به کار عطاری اشتغال داشت؛ وزیر بهداشت دولت یازدهم در کودکی قرآن را نزد مرحوم آقای شیخ حسین مطهری پدر شهید بزرگوار مرتضی مطهری فرا گرفت. در سال ۱۳۵۶ وارد دانشکده پزشکی دانشگاه مشهد شد. ضمن تحصیل و همزمان با گسترش موج انقلاب اسلامی با مشارکتی فعال، در رخدادهای سیاسی – اجتماعی شهر مشهد تأثیر گذار بود.

وزیر بهداشت دولت یازدهم بعد از پیروزی انقلاب به عنوان یکی از مؤسسان جهاد سازندگی در عرصه‌های گوناگون نقشی مؤثر ایفا کرد و با شروع جنگ تحمیلی، ۳۳ ماه به عنوان یکی از مسئولان مهندسی رزمی جهاد به صورت داوطلبانه در جبهه‌ها حضور داشت.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی پس از بازگشت به دانشگاه و ادامه تحصیل، حضور در جبهه را در قالب تیم‌های اضطراری ادامه داد و پیش از هر عملیات راهی منطقه می‌شد و دوره پزشکی عمومی را در سال ۱۳۶۵ به پایان رساند و در سال ۱۳۶۸ موفق به گذراندن دکتری تخصصی چشم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد شد، او فلوشیپ قرنیه و سگمان قدامی را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ـ بیمارستان لبافی‌نژاد ـ طی کرد و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران را در کارنامه خود دارد.

۱۰ کتاب تألیفی و بیش از ۳۵۰ مقاله‌اش از سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در مجلات بین‌المللی چاپ شده و از این نظر در میان چشم پزشکان، رتبه اول را داراست و حدود ۲هزار و ۵۰۰ نفر از پژوهشگران بر‌تر جهان در مقالات علمیشان به مقالات او ارجاع داده‌اند که از این لحاظ هم قاضی‌زاده هاشمی رتبه اول را در میان چشم پزشکان ایرانی دارد، از افتخارات ملی هاشمی می‌توان به راه‌اندازی ۳۱ روش عمل جراحی چشم اشاره کرد که برای نخستین بار توسط او در کشور صورت پذیرفته است همچنین وی رکوددار جراحی چشم لیزیک در کشور است.

بر اساس آخرین وضعیت علم سنجی در تاریخ چشم پزشکی، در دنیا رتبه ۱۹ را دارد و در زمینه مقالات علمی عیوب انکساری چشم، رتبه سوم جهان از آن اوست؛ در خصوص اپیدمیولوژی عیوب انکساری هم رتبه اول جهان را دارد. بیش از ۳۰ روش جراحی چشم را برای اولین بار او در ایران انجام داده و تعداد عمل‎های جراحی‌اش نه تنها در ایران و منطقه که در جهان کم نظیر و زبانزد است.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی مرداد سال ۱۳۹۲ به عنوان گزینه دولت یازدهم برای تصدی وزارت بهداشت به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و با کسب اکثریت آرا (اخذ شده ۲۸۴/ موافق: ۲۶۰ رای؛ مخالف: ۱۸ رأی؛ ممتنع: ۶ رأی) از مجلس رای اعتماد گرفت و به عنوان وزیر بهداشت دولت یازدهم به فعالیت مشغول شد.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی متخصص چشم پزشکی و فوق تخصص جراحی قرنیه، رکورددار عمل جراحی لیزیک چشم در کشور است و پیش از این در سمت‌هایی از جمله دبیرکلی انجمن چشم پزشکی ایران، عضو فرهنگستان علوم پزشکی، دبیر شورای سیاست گذاری رشته چشم پزشکی، دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، مشاور وزیر بهداشت در زمان وزارت محمد فرهادی، رئیس بخش قرنیه بیمارستان فارابی، کار‌شناس رشته چشم پزشکی در هیات انتظامی نظام پزشکی، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مؤسس و عضو هیات مدیره انجمن پزشکی لیزری ایران و عضو هیات امنای ارزی وزارت بهداشت بوده است.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی عهده دار موسسه‌ای خیریه‌ای تحت عنوان موسسه نورآوران سلامت است که هر چند وقت یک بار با تجهیزات کامل و به همراه تعدادی از چشم پزشکان مجرب، به مناطق محروم و دور افتاده کشور می‌رود و نسبت به درمان بیماری‌های چشم مردم این قبیل مناطق اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.